مقالات

حفاظ پنجره ( همه چیز درباره حفاظ پنجره)

حفاظ پنجره یکی از راه های اصلی برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه ی شما می باشد. در این مقاله سعی شده است تمام نکات مربوط به آن که عبارتند از: 

ضرورت استفاده از حفاظ پنجره، نکات کلیدی در هنگام خرید ، قیمت حفاظ پنجره و… شرح داده شود.

ضرورت استفاده از حفاظ پنجره

پنجره ها در ساختمان به عنوان نورگیر، برای جلوگیری از محدود شدن فضای اتاق ها، و ایجاد فضایی باز و آزاد در ساختمان ها تعبیه می شوند.

پنجره ها در مدل ها، سایزها و از جنس های متنوعی ساخته می شوند.

پنجره های دوجداره نیز به عنوان جدیدترین نوع آن، عایق صدا و دما برای ساختمان است.

اما پنجره ها علاوه بر مزایایی که برای ساختمان و ساکنین دارد، راه نفوذ تقریبا راحتی برای سارقین به حساب می آید. از آنجایی که تمامی پنجره ها بدون نرده محافظ ساخته و در ساختمان اجرا می گردد، جزو نقاط پرخطر ساختمان در برابر ورود غیرمجاز تلقی می گردد.

آیا ایمن سازی پنجره ها اهمیت دارد یا یک هزینه اضافی است؟

متاسفانه عده زیادی به اهمیت استفاده از حفاظ پنجره پی نبرده اند. و بیشتر تمرکزشان جهت ایمن نمودن منزلشان در برابر سرقت محدود به ایمنی درب های ورودی ساختمان می شود.

سارقین برای ورود به یک ساختمان از هر راهی که بتوانند اقدام می کنند. ورود به ساختمان از طرف سارقان محدود به درب های ورودی نمی شود.

بالا آمدن از دیوار، نورگیرهای سقف و پنجره ها یا هر محلی که بتوانند، از آن وارد ساختمان می شوند. در عین حال ساده ترین راه ورود، توجه سارقان را به خود جلب می نماید.

برای اطلاع بیشتر مقاله سیستم های محافظتی خانه را بخوانید.

پنجره هایی که نرده حفاظ ندارند از ساده ترین نقاط ورود به ساختمان تلقی می شوند.

سارقین برای ورود به ساختمان از طریق پنجره هایی که حفاظ ندارند، تنها با شکستن شیشه به راحتی وارد ساختمان شده و با توجه به ابعاد قابل توجه پنجره، فضای لازم برای تخلیه ی وسایل منزل در اختیارشان قرار می گیرد.

مطمئنا با توجه به خطری که از طرف پنجره ها، ساختمان را تهدید می نماید. پس ایمن سازی پنجره ها هزینه اضافی تلقی نمی گردد.

آیا زدن حفاظ پنجره فضای داخل ساختمان را محدود و بسته می کند؟

یکی از دلایلی که افراد از زدن حفاظ برای پنجره ساختمانشان خودداری می کنند، تصور بسته شدن فضای آزاد و بازی می باشد که پنجره ایجاد نموده است. و با این تصور از زدن حفاظ برای پنجره خودداری می نمایند. این افراد باید به این نکته توجه کنند که امنیت حاصل از ایمن سازی نقاط مختلف ساختمان (دیوارها، درب های ورودی و پنجره ها) امروزه بسیار مهم تر از احساس بسته شدن فضاهای باز ساختمان است.

تصور کنید شخصی با بالا آمدن از دیوار ساختمان و شکستن شیشه پنجره وارد ساختمانتان می شود. این اتفاق وحشتناک است مخصوصا اگر فردی از اعضای خانواده داخل ساختمان باشد. اما باید بدانید این کار به همین سادگی قابل انجام است.

بیشتر سرقت های انجام شده از منازل به دلیل سهل انگاری در ایمن سازی فضاهای پرخطر مانند دیوارها، درب های ورودی و پنجره های ساختمان شکل گرفته اند.

ایمن سازی فضاهای پرخطر ساختمان را جدی بگیرید، و آنها را در الویت برنامه هایتان قرار دهید تا از وقوع حوادث زیان آور و پر خطر چلوگیری نماید.

آیا نرده های حفاظ پنجره از زیبایی نمای ساختمان می کاهد؟

باید توجه داشت که حفاظ های پنجره امروزه دیگر تنها با هدف ایمن سازی ساختمان ساخته نمی شوند.

حفاظ های امروزی در کنار ایمنی بالای خود، در طرح هایی بسیار خاص و زیبا ارائه شده که جلوه و نمای ساختمان را تغییر می دهند. حفاظ های پنجره در نوع فرفورژه در طرح هایی بسیار متنوع و رنگ کاری های بی نظیر، جلوه ای بسیار زیبا به ساختمان می دهند.

حفاظ پنجره باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

حفاظ پنجره باید تا بیشترین حد در برابر ورود غیرمجاز ایمن باشد. موارد اساسی در آنها عبارتند از:

  • فضای بین قطعات آن فاصله ی زیادی از یکدیگر نداشته باشد.
  • قطعات آن نباید دارای قطر کم و یا ضعیف باشد.
  • باید به طور کامل فضای جلوی پنجره ها و شیشه ها را پوشش دهد نه بخشی از آن را.
  • به طور کاملا اصولی و محکم به دیوار یا پنجره متصل گردند.

آیا ایمن سازی تنها محدود به پنجره های ردیف پایین ساختمان و نزدیک به سطح است؟

توجه داشته باشید ایمن سازی پنجره ها تنها برای جلوگیری از عدم ورود غیرمجاز انجام نمی پذیرد. بسیاری از افراد تصور می کنند که ایمن سازی پنجره ها تنها برای واحدهای هم کف یا نزدیک به سطح ضروریست و پنجره های بالایی به دلیل عدم دسترسی سارقین به آنها نیاز به هزینه نمودن برای حفاظ پنجره برای آنها نیست.

در نظر داشته باشید پنجره هایی که در ارتفاع بالاتر ساختمان قرار دارند و نرده حفاظ ندارند برای کودکان بسیار پرخطر هستند. فضای باز و آزادی که یک پنجره ی بدون محافظ با باز شدن به وجود می آورد، برای کودکان و خردسالانی که بازیگوش و ماجراجو هستند بسیار پرخطر می باشد.

بنابراین تمامی پنجره ها نیاز به یک محافظ ایمن دارند.

انواع حفاظ پنجره

حفاظ های پنجره در انواع مختلفی عرضه می شوند. مهم ترین آنها عبارتند از:

  • حفاظ های ساده پروفیلی
  • حفاظ های فرفورژه
  • حفاظ های نرده استیل

حفاظ های ساده پروفیلی

حفاظ پنجره پروفیلی

حفاظ پنجره پروفیلی

این دسته از حفاظ ها کاملا ایمن هستند و فضای جلوی پنجره را به خوبی پوشش می دهند. پروفیل های استفاده شده در این حفاظ ها معمولا پروفیل های 20*20 میلی متر می باشند که به شکل عمودی کار گذاشته می شوند. این حفاظ ها مقاومت بالایی در برابر فشار دارند و کاملا ایمن هستند، اما از لحاظ شکل ظاهری کاملا ساده می باشند.

حفاظ های فرفورژه

حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ پنجره فرفورژه

این دسته از حفاظ ها در طرحهای بسیار متنوع عرضه می گردند. از قطعات ساده ی فرفورژه تا قطعات خاص و پیچیده در ساخت آن ها می توان استفاده نمود. بهترین برند و شرکت سازنده ی آن در ایران، شرکت ثامن فرفورژه می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

حفاظ های استیل

حفاظ پنجره استیل

حفاظ پنجره استیل

از حفاظ های استیل نیز می توان برای ایمن سازی پنجره ها استفاده نمود، که ظاهری شیک و خاص به ساختمان می دهد و مشتریان خاص خود را دارند.

 

قیمت نرده حفاظ پنجره

حفاظ ها در انواع و اشکال مختلفی تولید می گردد که هر کدام قیمت مختص به خود را دارد.

حفاظ هایی با ظاهر ساده و ایمن مانند حفاظ پروفیل که معمولا با ابعاد 20*20 میلی متر ساخته می شوند، قیمتی به مراتب پایین تر نسبت به نرده های حفاظ با ظاهری خاص دارند.

حفاظ های فرفورژه قیمت بالاتری نسبت به نوع پروفیلی دارند. حفاظ های فرفورژه دارای طرح های بسیار متنوع و چشم گیر هستند. بهترین برند و شرکت سازنده آن ، ثامن فرفورژه است، که هم می توان قطعات فرفورژه حفاظ و هم کل حفاظ پنجره را به صورت آماده و رنگ شده در سایزهای مطابق با پنجره سفارش داده و تهیه نمود.

حفاظ های استیل نیز قیمتی به مراتب بالاتر نسبت به حفاظ های معمول دارند. نکته ای که درمورد حفاظ های استیل باید به آن توجه داشت این است که نرده های استیل به شرط اتصال قوی قطعات آن به یکدیگر، حفاظ ایمن به حساب می آیند.

در انتخاب نرده های استیل دقت نمایید که استحکام اتصالات آن تضمین شده باشد. زیرا استیل مانند آهن قابل جوشکاری نیست.

تمامی پروژه ساخت و نصب حفاظ های پنجره را می توانید به کارگاه های درب و پنجره سازی بسپارید و یا به شرکت سازنده آن مانند ثامن فرفورژه سفارش دهید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *