مقالات

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

قیمت حفاظ شاخ گوزنی یکی از مهم ترین سوالات مشتریان است. که در این مقاله سعی شده است به سوالات زیر پاسخ داده شود:

  • مبنا و حدود قیمت حفاظ شاخ گوزنی چگونه تعیین می گردد؟
  • عوامل تاثیر گذار در قیمت حفاظ شاخ گوزنی کدام اند؟
  • دلایل قیمت های پایین برخی از حفاظ های شاخ گوزنی چیست؟
  • یک حفاظ شاخ گوزنی باکیفیت چه قیمتی باید داشته باشد؟

قیمت حفاظ شاخ گوزنی یکی از ملاک های مهم خرید نرده های حفاظ از سوی مشتریان است.

هراندازه یک نرده حفاظ از قیمت پایین تری برخوردار باشد، توجه مشتریان را به خود برای خرید جلب می نماید. متاسفانه همین امر سبب می گردد در مواردی مشتریان به خرید نرده های حفاظ فیک اقدام کنند. که صرفا قیمت تمام شده برایشان حائز اهمیت است و ملاکشان از خرید نرده های حفاظ شاخ گوزنی تنها قیمت هر چه پاییین تر آن است.

این تصور کاملا اشتباه است که حفاظی را خریداری کنیم که قیمت پایین تری داشته باشد.

زمانی که یک حفاظ شاخ گوزنی فیک با قیمت بسیار پایین را خریداری می کنید دیگر قید امنیت و کارایی نرده حفاظ را بزنید.

واقعیت این است که اکثر مشتریان نرده های حفاظ به دلیل وجود بسیار زیاد حفاظ های فیک و قیمت های پایین آن، با شنیدن قیمت واقعی یک نرده حفاظ باکیفیت و استاندارد به آن واکنش نشان می دهند و با مطرح نمودن وجود نرده هایی با قیمت های پایین تر از خرید آن امتناع می کنند.

چرا باید در انتخاب حفاظ شاخ گوزنی دقت و حساسیت بالایی داشته باشیم؟

حفاظ شاخ گوزنی یک سازه محافظتی با کارکردی امنیتی است. در هنگام خرید آن می بایست آن را از لحاظ فنی و کیفیت در ساخت بررسی نمود.

بحث امنیت امروزه دیگر یک هزینه ی جانبی و اضافی تلقی نمی گردد بلکه یک نیاز اساسی در جامعه امروزی ماست، که  سهل انگاری در اجرای آن ممکن است هزینه های زیادی را به جا بگذارد و گاهی غیر قابل جبران باشد.

تصور کنید که نرده حفاظ فیکی را صرفا به جهت قیمت پایین آن خریداری کرده اید. سارقین برای ورود به ساختمانتان با مانعی رو به رو هستند که به راحتی با فشار دست از هم جدا می شود و می توانند از آن گذر کنند. یک ضرر دو طرفه برایتان بوجود آمده هم ملکتان مورد دستبرد قرار گرفته و هم هزینه ی خرید و اجرای حفاظ های فیک روی دستتان مانده که عملا کارکردی ندارد.

برای اطلاع بیشتر مقاله ده نکته کلیدی هنگام خرید حفاظ را بخوانید.

حفاظ دست دوم چیست؟

در موارد متعددی کارفرما پس از اجرای نرده های حفاظ شاخ گوزنی فیک، به دلیل کیفیت پایین نرده های حفاظ اقدام به مرجوع نمودن آنها می نماید، که با ضرر مالی همراه است.

تعدد مرجوعی ها سبب گشته بازاری تحت عنوان حفاظ شاخ گوزنی دست دوم به وجود آید.

توجه داشته باشید اعلام قیمت پایین حفاظ تنها برای جلب توجه مشتری برای خرید نرده های محافظتی فیکی است که عملا کارکرد محافظتی ندارند.

برای اطلاع بیشتر مقاله نرده حفاظ شاخ گوزنی دست دوم چیست؟ را بخوانید.

حفاظ های شاخ گوزنی فیک

حفاظ های شاخ گوزنی فیک تنها با برش میلگرد و خم کردن دستی قطعات و اتصال انها به یکدیگر بر روی دو ردیف میلگرد تولید و عرضه می گردند و عملیات مختلف تولید بر روی آنها اعمال نمی گردد و صرفا جهت نمایش حجم ساخته و روانه بازار می گردند.

مبنا و حدود قیمت حفاظ شاخ گوزنی

تا چند سال گذشته اکثرا از نرده های ایستاده قدیمی برای محافظت از ساختمان استفاده می شد. استفاده از نرده های قدیمی دیگر منسوخ شده اند و مورد تایید ارگان های مربوطه نمی باشند. نرده های قدیمی دارای ایرادات و نقص هایی در خود هستند و امروزه دیگر حفاظ مناسبی برای امنیت ساختمان ها به شمار نمی روند.

نرده حفاظ ایستاده قدیمی

نرده حفاظ ایستاده قدیمی

ایرادات اساسی نرده های ایستاده قدیمی

  • حالت نردبانی در آنها
  • عرض بسیار کم
  • فاصله زیاد و جدا بودن تیرک ها از یکدیگر

به همه ی این موارد قیمت بالای این نوع از نرده ها را نیز اضافه کنید.

یک نرده حفاظ قدیمی بیش از دو برابر یک نرده حفاظ شاخ گوزنی باکیفیت برای کارفرما هزینه دربر دارد. در اکثر موارد به دلیل مونتاژ این نرده ها در کارگاه های درب و پنجره سازی و نبود امکانات رنگ کاری، این حفاظ بدون پوشش رنگ بر روی دیوار اجرا می گردد که هزینه رنگ آمیزی آن را نیز باید در نظر گرفت.

این درحالیست که یک حفاظ شاخ گوزنی باکیفیت، قیمتی در حدود نصف یک حفاظ ایستاده و قدیمی داراست و ایرادات و نقطه ضعف نرده های قدیمی در آنها دیده نمی شود.

این حفاظ پهنایی تا 50 سانتی متر دارند و به خوبی تمام سطح دیوار را پوشش می دهند و محلی برای قرار گرفتن بر روی سطح دیوار باقی نمی گذارند. قطعات آنها به خوبی از هم گذر داده شده و فاصله میان قطعات ناچیز است. تعداد اتصالات چشمگیر بوده و با قطع کردن یک قطعه تاثیری در حالت حفاظ ایجاد نمی شود.

همچنین حفاظ های شاخ گوزنی با پوشش رنگ و مطابق با سلیقه کارفرما عرضه می گردند. به تمام این موارد قیمت مناسب یک حفاظ شاخ گوزنی با کیفیت رو هم باید اضافه کرد.

یک نرده حفاظ شاخ گوزنی باکیفیت قیمتی در حدود نصف یک نرده قدیمی را داراست.

عوامل تاثیرگذار در قیمت تمام شده حفاظ شاخ گوزنی

عملیات مختلفی در واحد های گوناگون بر روی یک نرده حفاظ شاخ گوزنی باید اعمال شود تا یک نرده حفاظ شاخ گوزنی با کیفیت تولید گردد. از جمله واحد برش کاری، خم کاری هیدرولیک، واحد شابلون و جوش co2، واحد تکمیل، واحد شستشوی محصول با مواد، واحد پاشش و پخت رنگ.

گذشته از همه ی موارد بالا، کیفیت مواد خام، وزن محصول، مدل و ارتفاع نرده حفاظ، نوع شاسی کف (پروفیل)، مدت زمان و تعداد نیرویی که برای ساخت نرده حفاظ صرف می گردد، نیز از عوامل تعیین کننده قیمت در نرده های حفاظ شاخ گوزنی می باشد.

مجموع این عوامل قیمت یک نرده حفاظ شاخ گوزنی باکیفیت را در مدل و سایزهای مختلف آن، تعیین می نماید.

یک حفاظ شاخ گوزنی باکیفیت چه قیمتی باید داشته باشد

حفاظ شاخ گوزنی که انتخاب می کنید، بسته به نیازتان دارای مدل ها و سایزهای گوناگونی می باشند. پس قیمت های مختلفی را در بر می گیرند.

در ابتدا باید مدل حفاظ و ارتفاع آن را بسته به نیازتان انتخاب کنید.

نکته ای که باید در هنگام خرید نرده های حفاظ به آن توجه کرد این است که نرده های حفاظ شاخ گوزنی باکیفیت باید بدون واسطه و مستقیم از کارخانه و تولیدکننده ی آن خریداری شود.

واحد فروش نرده های حفاظ شاخ گوزنی براساس متر است نه وزن. بنابراین نرده های حفاظ شاخ گوزنی وزن به مراتب پایین تری نسبت به حفاظ های قدیمی دارند. که باعث می گردد قیمت آنها نسبت به حفاظ های قدیمی که براساس وزن به فروش می رسند پایین تز باشد.

در کل در یک نرده حفاظ شاخ گوزنی مواردی همچون میزان مقاومت بالای آن در برابر فشار، تعداد بالای اتصالات، بازدارندگی بالا، پوشش کامل سطح دیوار و غیرقابل نفوذ بودن آن حائز اهمیت است.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *