مقالات

مقایسه سیستم های امنیتی

مقایسه سیستم های حفاظتی

مقایسه سیستم های امنیتی

مقایسه سیستم های امنیتی : مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی : کدام یک از سیستم های امنیتی قابل اطمینان تر می باشند؟
سیستم های امنیتی در حالت کلی به دو دسته ذیل تقسیم میگردند.
۱- سیستمهای حفاظت الکترونیک شامل دوربین مداربسته بهمراه سنسورهای مختلف برای تشخیص حرکت یا صدا و لوازم هشدار دهنده مثل آژیر واطلاع دهنده های تلفنی و اینترنتی ومنبع ذخیره برق برای مواقعی که با قطع برق مواجه میشویم.

۲- سیستمهای امنینی و حفاظت فیزیکی مثل نصب حفاظ های فلزی استاندارد و مستحکم روی درب و پنجره و استفاده از قفلهای استاندارد روی دربها و تعبیه قفل مخفی و پوشش دیوارها با حفاظ نرده آهنی که به حفاظ شاخ گوزنی معروف می باشند.

یک نکته مهم : معمولا راحت ترین و مطمئن ترین راه ورود به یک محل با توجه به مراقبت و به اصطلاح کشیک دادن دزدان غیر حرفه ای و ناتوان که اکثرا معتاد می باشند

عبور از دیوار میباشد لذا در مبحث ایجاد محافظت فیزیکی و ایجاد مانع امنیتی بر روی دیوارها از جایگاه فوق العاده زیادی برخوردار می باشند.

مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی وانواع حالت های سیستم امنیتی

در طی چند سال گذشته به علت سرقتهای بیش از حد ‌(و نبود امکاناتی همچون سیستم های امنیتی و حفاظت الکترونیک مجهز به انواع سنسورهای حسی و حرکتی پیشرفته و دوربین های مداربسته ) جهت جلوگیری ازورود و دستبرد به باغ ها ,ویلاها و اماکن اداری و عمومی و مکانهای بزرگ خارج از شهرها که حفاظت از آنها حتی با وجود سرایدار و نگهبان به علت تنها بودن و راحتی ورود همزمان گروه های دو یا سه نفره افراد سارق به علت عدم وجود مانع مشکل است.

 

مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی و سگ نگهبان

صاحبان منازل و محل های در معرض سرقت با توجه به بزرگی یا کوچک بودن محل مورد نظر واهمیت آن محل ابتدا به فکر استفاده از چند نگهبان آموزش دیده و قوی جهت جلوگیری از سرقت به عنوان نگهبان شب استفاده میشد که معمولا با وجود این افراد از سگهای نگهبان نیز استفاده میشد.

این نوع محافظت مشکلات زیادی داشت

  •  صاحب ویلا هنگام ورود نمیتوانست راحت در ویلای خود استراحت بکند
  • مشکلات نگه داری چند نفر بسیار برای افراد دارای کارخانه و مجتمع ها مشکل است واتفاقات بسیار دلخراشی از این نوع محافظت به وقوع پیوست .

مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی و نگهبانان

از این افراد آموزش دیده تحت عنوان شبگردنیز به منظور گشت زنی در کوچه ومحله هااستفاده می گردید که آن هم مشکلات زیادی داشت

همانند زد وخورد های خیابانی و پاتوق شدن محل نگهبانی ایجاد میشد.

با وقوع تجربیات تلخ در استفاده از نگهبان آرام آرام آهنگران به فکر ایجاد مانع شدند.

همان روش قدیمی که برای محافظت از شهر ها استفاده میشد.

این روش ایجاد حصار روی دیوار بود.

مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی

بله این روش ساده و موثر در ان موقع که افراد زیادی از آن برای حفاظت اماکن استفاده کردند .

ساخت حفاظ آهنی و نصب آن به روی درب وپنجره و همچنین نصب نرده حفاظ آهنی روی دیوار بود که هم ارامش امنیتی و هم ارامش روانی را همزمان ایجاد میکرد

چرا که سارقان از این زمان به بعد برای ورود به محلهای قبلی باید از روی حصار های فولادی به ارتفاع یک مترو نیم عبور میکردند

که همین امر  سبب میشد برای ورود حتما دیده شوند و به شدت از سرعت ورود به محل کاسته شود

البته این روشها امروزه نیز کاربرد بسیار زیادی دارد.

 

مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی و دوربین های الکترونیکی

با اینکه ما امروزه زمانی که اطرافمان پر شده از لوازم الکترونیک و فرا الکترونیکی (دوربین های پیشرفته بی سیم که هنگام خطر عکس و فیلم را در لحظه ارسال میکند) یا به تعبیری در دنیای اینترنتی زندگی میکنیم چرا با وجود سیستم های اینترنتی بسیار پیشرفته حفاظتی و امنیتی که امکان مشاهده اینترنتی لحظه ای بصورت زنده و مستقیم از محل مورد نظرمان را به ما میدهد چرا بعضی از افراد همچنان از روشهای قیمی مثل استفاده از سرایه دار یا نگهبان محله وسگهای نگهبان وخصوصا از حفاظ آهنی و نسل جدید تر ان که حفاظ کلاسیک و بعد حفاظ شاخ گوزنی برای دیوار و نرده اهنی برای درب و پنجره و نرده حفاظ روی دیوار استفاده میکنند؟

آیا این میتواند دلیل ان باشد که مردم نسبت به سیستم های محافظت الکترونیک بی اعتماد می باشند؟

یا اینکه این سیستم ها اطمینان کافی را برای خریدار و شخص صاحب محل به وجود نیاورده است.

چطور است این سوال را از خود شما که نیاز به امنیت خود ‌،خانواده و اموالتان را امری مهم میدانید بپرسیم ؛اگر شما بخواهید یک سیستم امنیتی تهیه کنیداز بین این گزینه ها کدام را انتخاب میکردید .

۱- استفاده از حفاظت الکترونیکی شامل دوربین و اینترنت که امروزه پیشرفته ترین دوربین ها حتی کوچک ترین حرکت را ثبت و ارسال میکنند و حتی توان شماره گیری همزمان و هشدار به چند نفر مشخص شده را دارند
۲-استفاده از طرز فکر قدیمی که همان نگهبان و سرایدار و استفاده از سگ های نگهبان
۳-استفاده از حصار اهنی که همان نرده حفاظ اهنی که حفاظ کلاسیک یا شاخ گوزنی نامیده میشود.

 

نتیجه گیری مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی

به نظر شما کدام راه منطقی ترو مقرون به صرفه تر است بله شما هم با کمی تفکر متوجه می گردید که دوربین و سنسورهای هشدار دهنده متصل به برق می باشند

حتی با شارژ هم در صورتی که سارق با این نوع سیستم اشنا باشد بسیار ساده با پوشاندن چهره میتواند امکان شناخته شدن را خنثی کند.

(در منطقه فشم خانه ویلائی است که با من تماس گرفت و خواستار بازدید اولین و بهترین راه برای بررسی مشکل امنیت شد.)

خودم شخصا روز ۵ شنبه به محل رفتم و دیدم ویلا مجهز به نرده حفاظ ساده و صاف می باشد و از ٨ دروبین ام استفاده گردیده با بازبینی فیلم متوجه شدیم سارق با توجه به ارتفاع کم دیوار از نرده صاف نصب شده استفاده کرده و با توجه به پلکانی بودن دیوار و اشتباه درنصب حفاظ خود را به پله اول رسانده و با کم شدن ارتفاع نرده به سادگی عبور کرده و بلافاصله با باز کردن قفل درب وارد سالن گردیده و تلوزیون و دیگر وسایل را تا محل عبور برده

و با همکاری ٢ نفر دیگر که صورت انها نیز پوشیده بود تمام وسایل با ارزش را از نرده خارج کردند و ضمنا پلیس هم در محل حضور داشت و متاسفانه نتوانستند سارق را شناسائی بکنند

نتیجه هم فکری این شد که ما حفاظ شاخ گوزنی که نوعی دیگر از حفاظ است را روی حفاظ قبلی نصب کنیم.

بعد از اتمام پروژه تا امروز دزد به ویلا نرفته است)بله شما هم بعد از کمی تفکر به این نتیجه خواهید رسید راه اول ودوم بسیار شکننده و غیر قابل اعتماد می باشند و در صورتی که تکنولوژی که راه اول می باشد را با نگهبان راه دوم می باشد را با هم ترکیب کنیم میتوانیم بخشی از امنیت را تامین کنیم . البته استهلاک بالائی دارند و سرایدار هم مزاحمی بیش نمی باشد چرا که به محض مشاهده سارق مصلح به چاقو فرار را به ماندن ترجیح میدهد .

 

مقایسه سیستم امنیتی با حفاظ شاخ گوزنی و مشکلات نگهبانان

البته اگر هم انسان متعهدی باشد معایب زیادی هم دارد که رفتن به مرخصی ، آمدن میهمان و … از مشکلات سرایدار می باشد.

فقط نصب حفاظ های نسل مدید که همان حفاظ شاخ گوزنی یا حفاظ بوته ای با عرض مناسب میتواند مانعی بزرگ برای سارقان باشد این را تجربه ثابت کرده می باشد.

در صورت توانائی مالی استفاده توامان از سیستمهای حفاظتی الکترونیک و حفاظ شاخ گوزنی یا نرده حفاظ لیلیوم و نیزار برای یک مکان ضمانت بسیار بالایی ایجاد میکند .

احتمالا تاکنون شما نیز شنیده یا در جائی خوانده اید ؛

سرقت هاییکه در آن سارقان به سادگی اقدام به دزدی نموده و خسارتهای زیادی را وارد کرده اند

,در اصل این گونه از دزدی ها بیشتر از محل هائی صورت گرفته که آن محل از هیچ راه باز دارنده ای برای سارقان استفاده نکرده و شاید تنها به سپردن به همسایگان یا نگه داری سگی کفایت کرده اند .

بنا بر نظر دوستان اهل فن ومتخصص در این زمینه بهتر می باشد

که برای پیشگیری از این گونه سرقتها در منازل و اپارتمان یا محل کار ویلا و هر محل دیگری که حفظ امنیت برای صاحبان ان اماکن مهم می باشد

از امکانات بازدارنده ای همچون قفل های فیزیکی و الکترونیکی قابل مشاهده جهت باز دارندگی استفاده کنید و برای پوشش روی دیوارها که از نظر امنیتی در مرحله اول امنیت قرار دارد و بسیار مهم می باشد.

سخن پایانی :

از نسل جدید نرده حفاظ شاخ گوزنی که بنام حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای یا حفاظ نیزار و حفاظ لیلیوم که مشهور می باشند

دو مقوله زیبایی و امنیت را به صورت همزمان تامین میکند استفاده کنید.

زیرا دزد هرگز بدنبال دردسر نبوده و نمیخواهند به زحمت و دام پلیس بیافتند و با مشاهده اماکنی که دیوار آنها باحفاظ شاخ گوزنی یا حفاظ بوته ای محافظت می گردند

وهمان گونه که گفتیم در صورت امکان به سیستم دزدگیر و دوربین مداربسته نیزمجهز میباشند

متوجه خواهند شد که سرقت از این مکان بسیار پر دردسر است و از سرقت منصرف می شوند

و حتما جایی دیگر را که صاحبان آن غفلت نموده و دیوار ها را بدون حفاظ رها کرده اند را برای سرقت را انتخاب می کنند.

شاخ-گوزنی خرید شاخ گوزنی در تهران نصاب شاخ گوزنی در تهران خرید شاخ گوزنی در کرج قیمت شاخ گوزنی قیمت روز آهن قیمت میلگرد

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *