مقالات

استاندارد های ضروری و موردنیاز حفاظ های شاخ گوزنی

اصول و استاندارد حفاظ شاخ گوزنی

آیا نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت های پایین، از کارایی مناسبی نیز برخوردار هستند؟‌

مشتریان نرده های حفاظ شاخ گوزنی اغلب اطلاعات کافی و فنی از اصول و استاندارد های ضروری و مورد نیاز در نرده های حفاظ شاخ گوزنی در اختیار ندارند. و اکثر مواقع قیمت پایین نرده های حفاظ را ملاک اصلی خرید خود قرار می دهند.

اغلب اطلاعات نیز اندک و محدود بوده و از طرف فروشندگان نرده های حفاظ در اختیارشان قرار داده می شود که صرفا جهت توجیه مشتری به خرید نرده های حفاظ است که یا غیر واقعی و یا آن نیز محدود است.

در صورتی که خرید نرده های حفاظ شاخ گوزنی در صورت بی اطلاعی از اصول ضروری در ساخت  با خطر زیان مالی می تواند همراه باشد.

تصورات عموم مردم در مورد نرده های حفاظ شاخ گوزنی

تصور اکثر متقاضیان نرده های حفاظ شاخ گوزنی این است که:

همه نرده های حفاظ شاخ گوزنی از لحاظ کیفیت ساخت تقریبا مانند هم هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند پس تهیه ی آن ها با قیمت هر چه پایین تر، خرید بهتری است.

خیر، این گونه نیست

نرده های حفاظ شاخ گوزنی یک محصول محافظتی است که بر اساس نقش محافظتی آن بر پایه ی استاندارد های مختص به خود می بایست طراحی و تولید گردد.

هیچ کالایی بدون در نظر گرفتن استاندارد ها و اصول ساخت مختص به خود طراحی و تولید نمی شود. هر کالایی ممکن است با کیفیت های مختلف تولید و عرضه شود ( اصل، کپی و یا فیک) اما هرگز کیفیت ها با هم یکی نخواهد بود.

یک کالای اصل دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به کپی یا فیک خود می باشد زیرا مواد خام، طراحی، خط مونتاژ و پرسنل تولید آن از لحاظ کیفیت نیز بسیار متفاوت است.

حفاظ های شاخ گوزنی نیز از استاندارد های مختص به خود در طراحی، تولید و اجرا برخودار هستند پس بجای آنکه بدون کسب اطلاعات ضروری، تمامی تولیدات این محصول محافظتی را در یک رده قرار دهید با کسب اطلاعات مفید از استاندارد های ضروری در ساخت و اجرای آن ها، خرید امن و مطمئن داشته باشید.

پول و هزینه ای که شما در قبال هر کالایی می پردازید ارزشمند است، داشتن اطلاعات درمورد کالایی که بابت آن هزینه می کنید ضرورت خرید است. پس جدا از تصورات قبلی و اطلاعات محدود در مورد نرده های حفاظ شاخ گوزنی، این مقاله را تا انتها بخوانید. ما در این مقاله اطلاعات کامل و کلیدی از نرده های حفاظ شاخ گوزنی را از ساخت تا اجرا در اختیارتان قرار می دهیم. .

حفاظ های شاخ گوزنی همانگونه که گفته شد، یک محصول محافظتی با نقش حساس هستند و از استاندارد های مختص به خود در طراحی، ساخت و اجرا برخوردارند.

استاندارد های ضروری و مورد نیاز در حفاظ های شاخ گوزنی

تمامی نرده های حفاظ شاخ گوزنی برای برخورداری از ایمنی لازم، کیفیت و بازدارندگی بالا می بایست دارای تمامی استاندارد های زیر باشند:

 • داشتن طرح هندسی جهت تحمل و دفع حداکثری فشار
 • مواد خام  با کیفیت و مختص به تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی
 • تراکم مناسب
 • جوشکاری co2
 • شاسی کف قوی
 • شستشو و پاکسازی محصول از ناخالصی ها پیش از رنگ
 • پوشش رنگ ضخیم و با کیفیت
 • قیمت  مناسب
 • اجرا و نصب اصولی بر روی دیوار

استاندارد برخورداری از طرح هندسی جهت تحمل و دفع حداکثری فشار

مهمترین فاکتور و اصل در ساخت نرده های حفاظ شاخ گوزنی، حل معضل تحمل و دفع حداکثری فشار در آن هاست.

حفاظ های شاخ گوزنی تماما با میلگرد هایی با قطر 9 تا 10 میلی متر ساده تولید می شوند.

از آنجایی که میلگرد با قطر 9 تا 10 میلی متر به تنهایی مقاومت ناچیزی در برابر فشار داراست و به راحتی خم می شود، هر مدل از حفاظ شاخ گوزنی می بایست بر اساس طرح و نقشه هندسی مختص به خود جهت تحمل حداکثری فشار تولید شود و در آن فاکتور هایی نظیر پهنای مناسب، اتصالات متعدد و حل معضل تحمل حداکثری فشار در نظر گرفته شده باشد.

استاندارد مواد خام با کیفیت و مختص به تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی

نرده های حفاظ شاخ گوزنی به دلیل کارکرد محافظتی خود و لزوم استحکام و مقاومت هر چه بیشتر، می بایست از میلگرد های مختص به تولید حفاظ ساخته شوند که از سختی بیشتری نسبت به میلگرد های مشابه برخوردارند.

درواقع میلگرد های نرده حفاظ شاخ گوزنی از سختی و مقاومت بالاتری نسبت به نوع معمول خود برخوردارند.

میلگرد ها در صنعت جدا از نوع ( آجدار و یا ساده) و قطر های مختلف خود، دارای درجات سختی متفاوتی از یکدیگر هستند ( کاملا نرم و کششی تا بسیار سخت و غیر قابل انعطاف) که هریک از آن ( از لحاظ سختی) در صنایع مختص به خود به کار گرفته و مصرف می شوند.

همچنین جدای از موارد بالا درجات کیفیت میلگرد ها نیز مختلف است. ( میلگرد های شرکتی یا کشش کارگاهی)

مسلما استفاده از میلگرد هایی با درجات سختی بالا و با کیفیت مناسب در ساخت نرده های حفاظ شاخ گوزنی، مقاومت نرده حفاظ را در برابر فشار و تکان های وارده افزایش می دهد.

میلگرد خاردار

میلگرد خاردار

میلگرد خاردار نوع جدیدی از میلگرد در کنار میلگرد های آجدار و ساده به شمار می رود که مصارف مختص به خود را پوشش می دهد.

تا پیش از آن مواد خام و منحصر به ساخت نرده های حفاظ شاخ گوزنی که جنبه ی بازدارندگی داشته باشد تولید نگشته بود.

میلگرد خاردار نوع جدیدی از میلگرد است با قطر های مختلف که بر روی سطح خود زائد هایی خار مانند بسیار تیز و خطرناک مستحکم دارد که از گرفتن میلگرد با دست جلوگیری به عمل می آورد.

استفاده از میلگرد خاردار در محصولات مختلف ناوک حفاظ، بازدارندگی بالایی را به آنها داده و ایمنی نرده های حفاظ تولید ناوک را به طور چشمگیری افزایش داده است.

ناوک حفاظ مبتکر میلگرد خاردار، توانسته گواهی نامه معتبر ثبت طرح صنعتی را برای این محصول کاربردی خود از سازمان ثبت اسناد کشور دریافت نموده که از حیث تولید، به کارگیری و عرضه این محصول در اختیار و انحصار ناوک حفاظ به شمار می رود.

استاندارد خط تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی

خط تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی استاندارد، دارای واحد های مختلف و مجزای تولید است که عبارتند از:

 • واحد طراحی و مدلسازی
 • واحد برشکاری گیوتین
 • واحد خم کاری هیدرولیک
 • واحد جوشکاری co2 شابلون
 • واحد تکمیل
 • واحد شستشو و پاکسازی
 • واحد کابین پاشش رنگ
 • واحد کوره های پخت رنگ
 • واحد دپو و انبار سرپوشیده ی محصولات

استاندارد جوشکاری CO2

جوشکاری co2 در ساخت حفاظ شاخ گوزنی

جوشکاری co2 در ساخت حفاظ شاخ گوزنی

جوش نرده های حفاظ شاخ گوزنی می بایست از نوع CO2  باشد.

جوش CO2 استاندارد جوشکاری نرده های حفاظ شاخ گوزنی است.

در اتصالات میل گردی به دلیل فضای محدود و غیر هم سطح میلگرد ها تنها امکان قرارگیری صحیح سیم های نازک CO2 امکان پذیر است که سبب ایجاد جوش سالم، مستحکم و کاملا پر در این اتصالات بسته می شود.

در این فضا ها به هیچ عنوان امکان قرارگیری صحیح سیم های جوش الکترود به دلیل ضخیم بودن وجود ندارد.

برای جوشکاری در کارگاه های کوچک و تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی غالبا از جوش الکترود به دلیل ارزان بودن دستگاه و تجهیزات استفاده می گردد.

دلایل ضرورت به کارگیری جوش CO2 در تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی

اتصالات میلگردی به ویژه نوع اتصالات در حفاظ های شاخ گوزنی دارای نقاط اتصال محدود، کاملا بسته و غیر همسطح هستند.

با توجه به انواع جوش و کاربرد تعریف شده برای هر یک، اتصال نقاط غیر همسطح و بسته مختص جوش CO2 است.

دلیل آن نازک بودن سیم های جوش CO2 متناسب با این فضا ها و سیستم خنک کننده ی قوی دستگاه که با ایجاد جوش کاملا پر و سالم به قطعات نازک با قطر کم آسیبی نمی رساند.

سیم های جوش co2 که نهایتا در تولیدات حفاظ های شاخ گوزنی از قطر 1/2 میلی متر آن استفاده می شود. به راحتی توانایی قرارگیری در فضای بسته و غیر هم سطح اتصالات میلگردی را دارا هستند.

این توانایی ویژه درمورد جوش های دیگر نظیر جوش کاری با سیم های جوش الکترود که قطر قابل توجهی همراه با پوشش محافظ دارند و برای جوشکاری صفحات تخت فلزی مانند اسکلت ها و درب و پنجره های پروفیلی تعریف و ساخته شده اند، وجود ندارد.

به دلیل اهمیت اتصالات در نرده های حفاظ شاخ گوزنی که در هر متر آن تا 200 اتصال نیز وجود دارد برای سالم بودن جوش ها می بایست از جوش co2 استفاده نمود.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی اهمیت جوشکاری co2 در حفاظ های شاخ گوزنی را بخوانید.

استاندارد تراکم مناسب

بهترین ارتفاع و تراکم حفاظ شاخ گوزنی چیست

بهترین ارتفاع و تراکم حفاظ شاخ گوزنی چیست

 

مسلما هر اندازه نرده های حفاظ شاخ گوزنی از تراکم بالایی برخوردار باشند کارایی و بازدارندگی نرده حفاظ نیز افزایش پیدا می نماید.

با توجه به آن که تراکم در نرده های حفاظ شاخ گوزنی واحد ثابتی ندارد و بستگی به تعداد قطعات به کار رفته در هر پایه دارد تشخیص تراکم با اعداد اعلام شده از سوی فروشندگان آن ها ممکن است قابل درک نباشد زیرا مدل های نرده های حفاظ شاخ گوزنی با یکدیگر متفاوت هستند و میزان قطعات هر پایه در هر مدل می تواند با مدل دیگر متفاوت باشد.

در هر حال یک حفاظ شاخ گوزنی استاندارد می بایست از تراکم بالایی از قطعات و اتصالات برخوردار باشد که با رویت نرده ی حفاظ تراکم آن قابل قبول به نظر آید.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی بهترین ارتفاع و تراکم حفاظ شاخ گوزنی را بخوانید.

استاندارد شاسی کف قوی

نرده های حفاظ شاخ گوزنی بر روی یک شاسی سوار و اجرا می گردند. هر اندازه این شاسی قوی، یکپارچه و بدون اتصالات باشد استکام نرده حفاظ نیز بالاتر خواهد رفت.

شاسی کف نرده های حفاظ شاخ گوزنی که نرده ی حفاظ بر روی آن سوار می گردد تا جای ممکن بهتر است به شکل یکپارچه و از نوع پیشنهادی پروفیل باشد.

شاسی پروفیلی به دلیل یکپارچه بودن و نبود هر گونه اتصال در خود، استحکام هر چه بیشتر نرده حفاظ را در زمان اجرا تضمین می نماید زیرا شاسی کف حفاظ نقطه اتصال نرده حفاظ به سطح دیوار است و نگهدارنده ی اصلی حفاظ بر روی دیوار تلقی می گردد.

هر اندازه این نقطه اتصال قوی و قابل اطمینان باشد کیفیت اجرا و نصب نرده حفاظ بر روی دیوار نیز بالاتر می رود.

استاندارد شستشو و پاکسازی محصول پیش از رنگ

میلگرد های استفاده شده در ساخت نرده های حفاظ شاخ گوزنی، بر روی سطح خود دارای مقادیر بالایی از ناخالصی ها نظیر روغن، گرد و زنگ زدگی می باشد.

این ناخالصی ها یک مانع اضافه جهت قرار گیری مستقیم رنگ بر روی محصول به شمار می روند که می بایست پیش از رنگ با شستشو از نرده های حفاظ شاخ گوزنی به طور کامل جدا گردند.

جهت این کار، نرده های حفاظ شاخ گوزنی را می بایست درون وان های شستشو قرار داده و با استفاده از گردش مواد شوینده که با پمپاژ آن انجام می گردد نرده های حفاظ از تمامی نا خالصی ها کاملا پاکسازی گردد.

شستشوی محصول پیش از رنگ سبب می شود رنگ به صورت مستقیم بر روی سطح فلز قرار گیرد و از چسبندگی و طول عمر بالایی برخوردار گردد.

استاندارد پوشش رنگ ضخیم و با کیفیت نرده های حفاظ شاخ گوزنی

رنگ الکترواستاتیک

رنگ الکترواستاتیک

از آنجایی که نرده های حفاظ شاخ گوزنی در محیط بیرونی و در نمای ساختمان قرار می گیرند و به طور پیوسته در معرض رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید هستند، ماندگاری و حفظ کیفیت رنگ در آن ها برای نمای ساختمان و جلوگیری از خوردگی و فرسایش فلز نرده اهمیت زیادی دارد.

برای رنگ کاری نرده های حفاظ شاخ گوزنی با توجه به محل قرارگیری آن ها، می بایست از رنگ های با کیفیت بالا و یا نوع کاربردی آن ( الکترواستاتیک) بهره برد.

پوشش رنگ الکترواستاتیک بهترین نوع رنگ برای رنگ آمیزی نرده های حفاظ شاخ گوزنی با توجه به محل قرارگیری آن ها و مواجهه با شرایط مختلف آب و هوایی می باشد.

استاندارد داشتن قیمت مناسب نرده های حفاظ شاخ گوزنی

از دیگر استاندارد های نرده های حفاظ شاخ گوزنی، برخورداری نرده های حفاظ از قیمت مناسب می باشد.

هر نرده ی حفاظ با توجه به مدل، ارتفاع، تراکم و مقدار هزینه های تولید آن دارای قیمت مشخصی از سوی کارخانه تولید آن می باشد.

قیمت یک نرده ی حفاظ که تمامی استاندارد های ضروری تولید بر روی ساخت آن اعمال گردیده، از سوی کارخانه ی تولید آن همیشه با قیمت های مناسب عرضه می گردد.

زیرا کارخانجات با توجه به تولید انبوه خود که منجر به پایین آمدن هزینه ها می شود در کنار رعایت استانداردهای تولید، تنها سود تولید را بر روی محصولات خود اعمال می نمایند.

برای تهیه ی یک نرده ی حفاظ استاندارد و اصل با قیمت مناسب سعی نمایید آن را بدون واسطه و مستقیم از کارخانه و یا دفاتر فروش ان تهیه نمایید.

استاندارد نصب اصولی نرده های حفاظ شاخ گوزنی بر روی سطح دیوار

اصول نصب حفاظ شاخ گوزنی

اصول نصب حفاظ شاخ گوزنی

نرده های حفاظ شاخ گوزنی هر اندازه از کیفیت بالا در ساخت برخوردار باشند، به همان اندازه نیازمند نصب و اجرای اصولی بر روی سطح دیوار هستند.

باید توجه داشت استحکام هر چه بالاتر نرده های حفاظ بر روی سطح دیوار، کارایی نرده حفاظ را در بلند مدت تضمین می نماید.

دیوار ها از لحاظ شرایط نصب با یکدیگر متفاوت هستند و هر یک نیازمند نوع اجرای مختص به خود می باشند.

نصب و اجرای نرده های حفاظ شاخ گوزنی نیاز به شناخت کامل سطح دیوار جهت زیرسازی دارد.

زیرسازی چیست؟

زیرسازی قبل از نصب حفاظ

زیرسازی قبل از نصب حفاظ

زیر سازی سطح دیوار به معنای قرار دادن قطعات محکم فلزی و فرو رفته داخل سطح دیوار به فاصله های نزدیک به هم در طول سطح دیوار ( 1 متر از هم) به طوری که نقاط اتصال قوی و قابل اطمینان برای اتصال نرده های حفاظ به سطح دیوار ایجاد شود.

زیرسازی و آماده سازی سطح دیوار با توجه به انواع مختلف سطح دیوار می تواند از هم متفاوت باشد. ( دیوار های سنگی، بلوکی، سنگ درپوش دار و غیره) که هر کدام نیازمند زیرسازی و آماده سازی مختص به خود می باشد.

نکته:

نرده های حفاظ شاخ گوزنی چنانچه یکبار در کارخانه با کیفیت بالا تولید گردند و یک بار با روش های اصولی بر روی دیوار اجرا شوند به بهترین شکل و بالاترین ضریب امنیت، بدون نیاز به هرگونه سرویس دهی و انجام هزینه های جانبی، برای سالیان متمادی بر روی دیوارها از ساختمانتان محافظت می نمایند.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی نصب اصولی حفاظ روی دیواری را بخوانید

دلایل قیمت های پایین اکثر نرده های حفاظ شاخ گوزنی

پس از آگاهی از استاندارد های ضروری در ساخت و اجرای نرده های حفاظ شاخ گوزنی به دلایل قیمت های پایین اکثر نرده های حفاظ شاخ گوزنی از تولید تا اجرای آن می پردازیم:

 1. روش تولید ابتدایی
 2. مواد خام ارزان و غیر مختص تولید نرده
 3. عدم اجرای طرح هندسی جهت تحمل و دفع فشار
 4. جوشکاری الکترود
 5. شاسی کف میلگردی و جوشکاری شده
 6. عدم هر گونه شستشو و پاکسازی پیش از رنگ
 7. پوشش رنگ نامناسب
 8. محیط تولید غیر صنعتی
 9. اجرای غیر اصولی

1- روش تولید نرده های حفاظ با قیمت پایین

یکی از دلایل اصلی قیمت پایین اکثر نرده های حفاظ شاخ گوزنی موجود در بازار، روش تولید ساده و ابتدایی آن ها است که با سرعت بالایی نیز ( به دلایل حذف مراحل متعدد) تولید آن ها انجام می پذیرد.

روش تولید این دست از نرده های حفاظ شاخ گوزنی به این صورت است که تولید کنندگان آن ها با قطع میلگرد در اندازه های مختلف و خم کردن دستی این قطعات میلگردی و قرار دادن این قطعات خم شده بر روی 2 ردیف میلگرد موازی که شاسی کف نرده های حفاظ تلقی می گردد و اتصال آن ها با استفاده از جوش الکترود ( که به هیچ عنوان جوش مناسبی برای ساخت نرده های حفاظ شاخ گوزنی نمی باشد) بدون اجرای یک طرح هندسی جهت تحمل و دفع فشار (صرفا جهت نمایش حجم)، اقدام به تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی می نمایند.

سرعت تولید این نوع از نرده های حفاظ شاخ گوزنی به دلیل حذف هزینه ها و مراحل متعدد تولید بسیار بالاست.

2- مواد خام ارزان و غیر مختص به تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی

نکته ی مهم درمورد نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت های پایین، استفاده از میلگرد های بازیافت شده از قطعات سخت فلزی است که درجات سختی و شکنندگی بالایی دارند.

این میلگردهای بازیافتی به دلیل سختی زیاد اکثرا قابل جوشکاری نمی باشند. زیرا سختی بیش از حد در آنها سبب شکستن جوش و جدا شدن آن از فلز سخت می شود. همچنین این اتصالات در برابر فشار های وارده مقاومت ناچیزی دارند و فشار وارده سبب شکستن جوش در آن ها می گردد.

فلزات با درجات سختی بالا با روش های جوشکاری معمول و به خصوص الکترود قابل جوشکاری نیستند و برای اتصال آنها از روش های تخصصی در صنعت استفاده می گردد.

در ساخت حفاظ های شاخ گوزنی با قیمت های پایین به دلیل پایین آوردن هزینه ها، تولیدکنندگان آن از میلگرد های بازیافتی و با قیمت پایین تا حدود زیادی استفاده می نمایند.

3- عدم اجرای طرح هندسی جهت تحمل و دفع فشار

در این ویدیو استحکام پایین حفاظ های شاخ گوزنی غیر استاندارد را مشاهده می کنید.

اکثر نرده های حفاظ شاخ گوزنی که با قیمت های پایین عرضه می گردند، نه بر اساس یک طرح هندسی جهت تحمل حداکثری فشار و دفع آن، بلکه صرفا جهت نمایش حجم تولید می گردند.

در این نوع از نرده های حفاظ که بسیار نیز فراگیر هستند، جدا از عدم اجرای طرح هندسی، حالت قرارگیری قطعات در آن ها نیز غلط و نادرست است.

فرم قرارگیری قطعات در این نوع از حفاظ ها که در امتداد هم و با کمترین اتصال می باشد. میزان مقاومت و ایستادگی نرده حفاظ را در برابر فشار و تکان های وارده به شدت پایین می آورد.

فرم درست قرارگیری قطعات میلگردی در حفاظ های شاخ گوزنی به صورت گذر ضربدری و متعدد قطعات از یکدیگر می باشد که سبب افزایش مقاومت نرده های حفاظ در برابر فشار های وارده می گردد.

4- جوشکاری الکترود

به جرات می توان گفت، جوش اکثر تولیدات حفاظ های شاخ گوزنی موجود در بازار از نوع غیر استاندارد الکترود می باشد.

جوش الکترود همانگونه که قبلا گفته شد مناسب اتصال صفحات تخت فلزی می باشد نه اتصالات ناهموار میلگردی.

زیرا سیم جوش ضخیم الکترود که دارای روکش جانبی نیز می باشد، توانایی قرار گیری در فضای بسته و محدود میان دو میلگرد را ندارد، در غیر این صورت ممکن است به میلگرد نیز آسیب برساند و سبب ذوب میلگرد گردد و یا سبب ایجاد جوش ناسالم و به اصطلاح کرم خورده شود.

درصد تشکیل جوش های ناسالم حفاظ های شاخ گوزنی که با الکترود جوشکاری می شوند بسیار بالاست که مقاومت نرده ی حفاظ را به شدت کاهش می دهند و در مواقع متعددی سبب جدا شدن قطعات از یکدیگر حتی در زمان جابه جایی نرده های حفاظ و یا بارگیری آن ها می شود.

5- شاسی کف میلگردی و جوشکاری شده

نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت پایین، تماما بر روی دو ردیف میلگرد موازی هم با طول 2 متر که با قطعات متعدد به یکدیگر متصل شده اند ساخته می شوند که ساده ترین شکل یک شاسی  است و تمامی قطعات آن نیز با استفاده از جوش الکترود به یکدیگر متصل شده اند.

دلیل استفاده از شاسی های کف میلگردی پایین آوردن هر چه بیشتر هزینه های تولید است. زیرا شاسی های پروفیلی نسبت به میلگرد از قیمت به مراتب بالاتری برخوردار است.

6- عدم هر گونه و شستشو و پاکسازی پیش از رنگ

هیچگونه و پاکسازی و شستشو یی پیش از رنگ بر روی نرده های حفاظ شاخ گوزنی انجام نمی پذیرد.

حفاظ های شاخ گوزنی تماما بر روی سطح خود مقادیر زیادی از ناخالصی ها نظیر چربی ها و زنگ زدگی ها دارند.

عدم پاکسازی این ناخالصی ها سبب می شود رنگ به طور مستقیم بر روی فلز قرار نگیرد و با ترکیب شدن با نا خالصی ها، کیفیت رنگ پایین بیاید.

اما باید بدانید با وجود تمام این ناخالصی ها و تاثیر منفی آنها بر پوشش رنگ، نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت های پایین هیچگونه شستشو و پاکسازی بر رویشان اعمال نمی گردد.

7- پوشش رنگ ضعیف نرده های حفاظ با قیمت های پایین

در این ویدیو کیفیت پایین پوشش رنگ حفاظ های شاخ گوزنی غیر استاندارد را مشاهده می کنید.

تولید کنندگان نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت ها ی پایین، همانگونه که با روش های ابتدایی به تولید نرده های حفاظ خود می پردازند جهت رنگ آمیزی نرده های حفاظ تولید خود نیز از روش های ابتدایی و غیراستاندارد استفاده می نمایند.

این تولیدکنندگان اکثرا با روش ریزش رنگ مایع درون تشت های بزرگ رنگ که نرده ی حفاظ درون آن قرار داده شده است به صورت آبکش، اقدام به رنگ آمیزی تولیدات خود می نمایند.

همچنین در این روش ابتدایی رنگ آمیزی ممکن است غلظت و کیفیت رنگ مناسب رنگ آمیزی نرده های فلزی نباشد.

این روش رنگ کاری به همراه عدم شستشو و پاکسازی محصول سبب می شود رنگ نرده های حفاظ بعد از سپری کردن مدت زمان کوتاهی دچار پریدگی و خوردگی گردد.

و نیز مواجهه با شرایط مختلف آب و هوایی، رطوبت و تابش نور خورشید را نیز برای نرده های حفاظ که بر نمای ساختمان تاثیرگذارند می بایست در نظر گرفت.

8- محیط تولید غیر صنعتی نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت پایین

تولیدکنندگان نرده های حفاظ با قیمت های پایین، به دلیل سادگی خط تولید و عدم نیاز به  واحد های مختلف، تولیدات خود را اغلب در محیط های غیر صنعتی و یا حتی در محیط های باز و غیر سر پوشیده تولید می نمایند.

روش تولید این دست از نرده های حفاظ امکان تولید آن ها را در محیط های غیر صنعتی و یا حتی محیط های باز و غیر سر پوشیده کارگاهی را به تولیدکنندگان ان می دهد.

9- اجرای غیر اصولی نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت های پایین توسط تولیدکنندگان آن ها

تولیدکنندگان این نرده های حفاظ در اغلب مواقع پروژه نصب و اجرای نرده های حفاظ تولید خود را نیز با قیمت های پایین عهده دار می شوند.

توجه داشته باشید نرده های حفاظ شاخ گوزنی جدا از آن که می بایست از کیفیت بالا و استاندارد های لازم در ساخت بهره مند باشند به همان اندازه نیازمند نصب و اجرای اصولی بر روی سطح دیوار هستند.

یک اجرا و نصب اصولی مطابق با شرایط سطح دیوار، تضمین کننده ی نهایی کارایی نرده های حفاظ شاخ گوزنی بر روی دیوار بنا می باشد.

در پروژه های نصب و اجرای نرده های حفاظ شاخ گوزنی، سطح دیوار قبل از قرارگیری نرده های حفاظ بر روی دیوار قابل دسترسی هستند و نفرات اجرای نصب می توانند بر روی سطح دیوار قرار گیرند و به خوبی اقدام به قرار دادن قطعات و صفحات بر روی سطح دیوار به شکل کاملا محکم و فرو رفته در دیوار نمایند.( که به آن زیرسازی و آماده سازی سطح دیوار می گویند)

اما نکته ای که درمورد اجراهای غیراصولی نرده های حفاظ بر روی دیوار که توسط افراد نابلد انجام می گیرد نخست قرار دادن نرده های حفاظ بر روی سطح دیوار بدون انجام زیرسازی و سپس اتصال نرده های حفاظ به سطح دیوار بوده که کاملا غلط و غیراصولی است.

با توجه به این که سطح دیوار ها پس از قرار دادن نرده های حفاظ دیگر قابل دسترس نیستند، اتصال محکم و قابل اطمینان نرده های حفاظ به سطح دیوار کاری بسیار سخت و تا حدودی غیر ممکن است.

از همین رو اتصالات نرده های حفاظ به سطح دیوار ( بدون انجام زیرسازی) ضعیف و غیر قابل اطمینان هستند که تنها با زدن پیم های فلزی در شرایط سخت درون دیوار و اتصال آن ها به بدنه ی شاسی حفاظ انجام می پذیرد.

اجراهای این چنینی که اصول نصب در آنها رعایت نمی گردد معمولا با سرعت زیادی به پایان می رسد.

مثلا اجرای 100 تا 150 متر نرده ی حفاظ شاخ گوزنی که نیازمند اجرای زیرسازی و قرار دادن صفحات فلزی فرورفته درون سطح دیوار به فاصله ی 1 متر از هم می باشد و مدت زمان کار قابل توجهی را می طلبد، بدون انجام هرگونه زیرسازی و آماده سازی سطح دیوار در کمتر از یک روز کاری به پایان می رسد.

مسلما چنین اجرایی که بدون رعایت اصول زیرسازی با سرعت زیاد و با قیمت های پایین انجام می پذیرد ضامن ایستادگی نرده های حفاظ بر روی دیوار نخواهد بود.

آیا نرده های حفاظ شاخ گوزنی با قیمت های پایین که قصد خریدار آنها را دارید، از استاندارد های ضروری برخوردار هستند؟

حال با توجه به موارد ذکر شده از خود بپرسید آیا نرده های حفاظ که با قیمت های پایین ( فروش و اجرا) ارائه می شوند از استانداردهای ضروری یاد شده برخوردارند.

نرده های حفاظ شاخ گوزنی چه با قیمت های پایین و یا با قیمت های بالا، از هر یک از استاندارد ها و اصول یاد شده برخوردار نباشند نرده ی حفاظ استانداردی به شمار نمی رود و تهیه ی آن ها بدون داشتن هر یک از استاندارد های یاد شده ممکن از ایمنی و کارایی نرده ی حفاظ بکاهد.

نرده ی حفاظ استاندارد

استاندارد بودن نرده های حفاظ شاخ گوزنی به معنای یک پکیچ کامل و به هم پیوسته از اصول و استاندارد های مختلف در ساخت تا اجرای نرده های حفاظ می باشد و محدود به یک مورد و یا تعدادی از آن نمی باشد و تمام موارد را با هم در بر می گیرد.

به عنوان مثال:

یک نرده ی حفاظ شاخ گوزنی استاندارد نمی تواند تنها از جوشکاری co2 و تراکم مناسب برخوردار باشد اما از شستشو یا پوشش رنگ مناسب و یا از اجرای صحیح و اصولی برخوردار نباشد.

حفاظ شاخ گوزنی دست دوم چیست؟

در این میان یک نکته مهم در خریدهای غیر تخصصی درمورد نرده های حفاظ شاخ گوزنی وجود دارد و آن وجود بازاری تحت عنوان ( حفاظ شاخ گوزنی دست دوم ) است.

نرده های حفاظ شاخ گوزنی محصولی محافظتی هستند که با توجه به متراژ، مدل و ارتفاع درخواستی مشتریان تولید و بر روی دیوار برای سالیان متمادی کار گذاشته می شوند.

اما چرا حفاظ دست دوم وجود دارد؟

مشتریان نرده های حفاظ شاخ گوزنی غیراستاندارد که اکثرا با قیمت های پایین ارائه می شوند بعد از دریافت سفارش خود و یا اجرای آن بر روی دیوار متوجه کیفیت و کارایی پایین نرده های حفاظ خریداری شده می گردند.

در مواردی کارفرما به دلیل کیفیت پایین نرده های حفاظ اقدام به مرجوع نمودن نرده های خریداری شده می نماید که با ضرر مالی نیز برای کارفرما همراه است.

تعداد این مرجوعی ها به اندازه ای است که بازاری تحت عنوان حفاظ شاخ گوزنی دست دوم به وجود آمده که تولیدکنندگان ان نیاز به فروش دوباره ی آن را دارند و با سرچ در گوگل می توان فهرستی از این نوع نرده های حفاظ را مشاهده نمود.

مطلب آخر

اگر به فکر امنیت ساختمان خود هستید فریب قیمت های پایین نرده های حفاظ شاخ گوزنی را نخورید.

تولیدکنندگان نرده های حفاظ غیر استاندارد، بخوبی از کیفیت پایین تولیدات خود آگاه هستند و بدون انجام مراحل متعدد و ضروری تولید با صرف هزینه های پایین و همچنین عدم اطلاعات کافی خریداران قصد به دام انداختن مشتریان نرده حفاظ را دارند.

توجه داشته باشید حجم تولیدات غیراستاندارد و متفرقه نرده های حفاظ شاخ گوزنی، به دلیل سادگی و سرعت زیاد تولید آن ها بسیار بالاست. تا جایی که تهیه ی یک نرده ی حفاظ با کیفیت در بازار گسترده ی نرده های حفاظ شاخ گوزنی کاری بسیار دشوار است. و در مواقع متعددی منجر به خرید نرده های حفاظ با کیفیت پایین می شود که خریدار تا حدود زیادی در قبال پرداخت هزینه های آن از خرید خود رضایت ندارد.

اما در این حین شما می توانید با اطلاع از استاندارد های ضروری نرده های حفاظ و همچنین اصول اجرای ان دیگر اسیر تبلیغات عرضه کننده ی نرده های حفاظ غیر استاندارد نشوید.

شاید نتوان تمام استاندارد های ضروری در نرده های حفاظ شاخ گوزنی را مورد بررسی قرار داد.

پیشنهاد ناوک حفاظ

پیشنهاد می شود نرده های حفاظ مورد نیاز خود را از کارخانه معتبر تولید آن خریداری کنید تا با خریدی مستقیم و بدون واسطه جدا از تهیه ی نرده های حفاظ با قیمت مناسب، نرده ی حفاظ کاملا استاندارد تهیه نمایید.

شما با خریدن نرده های حفاظ از کارخانه ی معتبر تولید آن، از برخورداری نرده های حفاظ از تمامی استاندارد ها در خط تولید صنعتی آن اطمینان حاصل می نمایید.

همچنین برای اجرای اصولی نرده های حفاظ خود می توانید از تیم های مجرب و مجهز نصب که از کارخانه معرفی می شوند استفاده نمایید.

این تیم ها که از کارخانه تایید می شوند به شناخت کامل از شرایط سطح دیوار دست پیدا نموده اند و هر نوع از دیوار را با توجه به شرایط خود زیرسازی نموده و نرده های حفاظ را با رعایت اصول اجرا بر روی دیوار نصب می نمایند.

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *