مقالات

تمامی نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی که باید از آنها مطلع شوید

نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی

هدف از ارئه مقاله نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی، ایجاد توانایی تشخیص حفاظ شاخ گوزنی اصل و باکیفیت در بازار گسترده ی نرده های حفاظ شاخ گوزنی برای مشتریان است.

در این مقاله نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ های شاخ گوزنی ارائه می شود تا مشتریان بتوانند مانند یک کارشناس تمامی نرده های حفاظ را با این نکات کلیدی و ضروری مقایسه و بررسی نمایند و نرده های حفاظ اصل و متفرقه را از یکدیگر تشخیص دهند.

نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی که باید از آنها آگاهی یافت

 1. نحوه ساخت حفاظ های شاخ گوزنی
 2. لزوم ساخت حفاظ شاخ گوزنی براساس طرح هندسی
 3. شاسی کف حفاظ های شاخ گوزنی
 4. ضرورت به کارگیری جوش co2 در ساخت حفاظ شاخ گوزنی
 5. ضرورت شستشوی نرده حفاظ پیش از رنگ
 6. پوشش رنگ نرده حفاظ
 7. قیمت حفاظ شاخ گوزنی
 8. نصب و اجرای حفاظ شاخ گوزنی

1- نحوه ساخت حفاظ شاخ گوزنی

نخست آن که هیچ گونه شرکت سازنده مطرحی در زمینه طراحی و تولید حفاظ های شاخ گوزنی در کشور وجود ندارد. و تمامی تولیدات به صورت کارگاهی و متفرقه تولید و عرضه می گردد.

درواقع تاکنون حفاظ های شاخ گوزنی مانند دیگر کالاهای صنعتی، دارای استانداردهای تعریف شده و مشخص در طراحی و تولید نبوده است، زیرا تاکنون شرکت سازنده ی مطرحی که استانداردهای لازم در تولید نرده های حفاظ شاخ گوزنی را مشخص کرده و آن ها را در ساخت محصولات اجرایی کند وجود نداشته است.

(ناوک حفاظ نخستین واحد صنعتی در زمینه طراحی، تولید و عرضه ی انواع حفاظ های شاخ گوزنی با متریال مختص به خود (میلگرد خاردار) می باشد. که از آن برای تولید انواع مدل های حفاظ خود استفاده می نماید.)

حفاظ شاخ گوزنی یک محصول محافظتی بوده که باید براساس استاندارد های مختص به خود تولید گردد.

نحوه ساخت حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه

از آنجایی که تولید حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه و فیک بسیار ساده و ابتدایی است و پیچیدگی خاصی ندارد، تولید و عرضه ی آنها بسیار فراگیر می باشد.

فرآیند تولید حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه و فیک به این صورت بوده که با قطع میلگرد در سایزهای مختلف و خم کردن این میلگردها به روش دستی و قرار دادن این قطعات خم شده در کنار هم با استفاده از جوش الکترود ( که به هیچ عنوان جوش مناسبی برای قطعات میلگردی به شمار نمی رود.) اقدام به تولید نرده های حفاظ فیک در یک شکل ساده می نمایند.

همچنین این نرده ها بر روی دو ردیف میلگرد سوار و اجرا می گردند که ابتدایی ترین شکل یک شاسی بوده و سبب کاهش ایستادگی نرده حفاظ می گردد.

حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه به دلیل سادگی خط تولید، عدم نیاز به دستگاه های مختلف و نیروهای آموزش دیده معمولا در محیط های غیرصنعتی و یا حتی محیط های باز اقدام به تولید آن ها می شود.

از آنجایی که نرده های حفاظ فیک به دلیل صرف هزینه های پایین تولید، دارای قیمت های پایینی هستند، سبب جلب توجه مشتریان و تمایل به خرید در آن ها می گردد.

اما نکته ای که اغلب درمورد حفاظ های شاخ گوزنی فیک با قیمت های پایین پیش می آید، مرجوع نمودن نرده های حفاظ متفرقه از طرف کارفرما به علت مشاهده کیفیت پایین در آن ها می باشد.

حفاظ شاخ گوزنی دست دوم

حفاظ شاخ گوزنی کالایی است که نباید به صورت دست دوم در بازار وجود داشته باشد یا تهیه گردد.

پس چرا حفاظ شاخ گوزنی دست دوم وجود دارد؟

کارفرما ها در مواردی بعد از خرید نرده های حفاظ شاخ گوزنی فیک، متوجه کیفیت پایین نرده های حفاظ شده و آن ها را به دلیل کیفیت پایین اشان مرجوع می نمایند. تعدد این مرجوعی ها که با زیان مالی برای کارفرما نیز همراه است، سبب شکل گیری بازاری تحت عنوان ( حفاظ شاخ گوزنی دست دوم ) می گردد، که تولیدکنندگان آن نیاز به فروش دوباره آن را دارند.

حفاظ شاخ گوزنی دست دوم درواقع حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه ای هستند که به دلیل کیفیت پایینشان از سوی کارفرما مرجوع شده اند.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی حفاظ شاخ گوزنی دست دوم چیست را بخوانید.

نحوه ساخت حفاظ شاخ گوزنی اصل ( از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

حفاظ شاخ گوزنی اصل یک روند تولید چند مرحله ای را طی می نماید. تا به تولید و عرضه ی نهایی برسد.

نحوه ساخت یک نرده حفاظ اصل و شرکتی بسیار متفاوت با تولید یک نرده حفاظ متفرقه است. استانداردهای گوناگونی می بایست در فرآیند تولید آن رعایت و اجرا گردد و خط تولید آن نیز از واحدهای مختلف تولید برخوردار است.

یک مدل از حفاظ شاخ گوزنی اصل نخست باید براساس طرح و نقشه ی هندسی مختص به آن جهت تحمل و دفع فشار تولید گردد، سپس واحدهای مختلف تولید به صورت مجزا از یکدیگر، فرآیندهای مختلف تولید را بر روی حفاظ اعمال می کنند. واحدهایی مانند: واحد برشکاری، واحد خم کاری هیدرولیک، واحد جوش کاری co2 (شابلون)، واحد تکمیل، واحد شستشو و پاکسازی، واحد کابین رنگ، واحد کوره های پخت رنگ و واحدهای دپوی محصولات.

طول خط تولید یک واحد تولید حفاظ شاخ گوزنی با توجه به وجود واحدهای مختلف تولید و نیروهای فعال در آن بالغ بر 80 تا 100 متر  می باشد که در محیط کاملا صنعتی و با تجهیزات لازم، تولید این محصول امکان پذیر است.

2- لزوم ساخت حفاظ شاخ گوزنی براساس طرح هندسی

مهم: از آنجایی که حفاظ های شاخ گوزنی تماما با میلگردهایی با ضخامت 9 تا 10 میلی متر ساخته می شوند و میلگرد با این ضخامت مقاومت ناچیزی در برابر فشار دارد، یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی، لزوم ساخت نرده حفاظ براساس یک طرح و نقشه ی هندسی است که در ان راهکارهایی برای افزایش مقاومت نرده حفاظ در برابر فشار در نظر گرفته شده است.

حفاظ های شاخ گوزنی می بایست براساس طرح های هندسی مختص به هر مدل از آن تولید گردند. زیرا فاکتور تحمل و دفع حداکثری فشار مهم ترین اصل در تولید یک نرده حفاظ شاخ گوزنی می باشد.

حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه و طرح هندسی

حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه نه براساس طرح هندسی ( که در آن فاکتور تحمل و دفع فشار لحاظ گردیده) بلکه صرفا جهت نمایش حجم ساخته و روانه بازار می گردند.

نکته: نکته ای که درمورد هندسه ی حفاظ های شاخ گوزنی وجود دارد این است که، مشتریان نرده های حفاظ اغلب نمی توانند با مشاهده حفاظ شاخ گوزنی از برخورداری یا عدم وجود یک طرح هندسی قوی در آن مطلع گردند، در این صورت می توانند نرده حفاظ را تحت فشار فیزیکی قرار دهند و با گرفتن نرده حفاظ و وارد کردن فشار به نواحی مختلف حفاظ میزان مقاومت در آن را بسنجند.

حفاظ شاخ گوزنی سازه ای محافظتی بوده که ممکن است بارها در برابر فشار و تکان های وارده قرار گیرد.

توجه داشته باشید نمی توان یک سازه محافظتی را صرفا جهت نمایش حجم و یا داشتن ظاهری متفاوت با نام های خاص (لیلیوم، نیزار و غیره ) خریداری و در ساختمان اجرا نمود.

حفاظ های شاخ گوزنی اصل و طرح هندسی

حفاظ های شاخ گوزنی اصل و تولید شده در یک شرکت، تماما براساس طرح و نقشه ی هندسی مختص به هر مدل از حفاظ ساخته و عرضه می شوند.

در طرح و نقشه ی هندسی هر مدل، فاکتور تحمل و دفع فشار لحاظ گردیده است. همچنین قطعات مختلف نرده حفاظ به دفعات به صورت ضربدر از هم گذر داده شده و با استفاده از جوش co2 به خوبی به یکدیگر متصل شده اند.

استفاده از طرح و نقشه های هندسی در یک واحد تولیدی ساخت حفاظ، این امکان را می دهدکه با طراحی های تخصصی و ایجاد نوآوری در طرح به تولید مدل های مختلف و متنوع حفاظ دست یابد. که این ویژگی در میان تولیدکنندگان متفرقه حفاظ وجود ندارد و این تولیدکنندگان صرفا توانایی تولید یک یا دو مدل حفاظ را دارند.

3- شاسی کف حفاظ های شاخ گوزنی ( یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی، شاسی کف بوده که در حفاظ های شاخ گوزنی می بایست یکپارچه و از نوع پروفیل باشد. زیرا شاسی های پروفیلی به دلیل عدم وجود هر گونه اتصالات در خود و شکل یکپارچه و  محکمی که دارند، سبب حفظ استحکام و یکپارچگی نرده حفاظ می شوند.

شاسی کف در حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه

حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه برای پایین آوردن قیمت تمام شده معمولا بر روی دو ردیف میلگرد، از نوع تشکیل دهنده خود حفاظ که با جوش برق یا همان الکترود به هم متصل شده اند قرار داده می شوند.

این نوع از شاسی ها، از آنجا که در معرض شکستگی اتصالات قرار دارند، در صورت شکستگی اتصالات می توانند استحکام نرده های حفاظ را کاهش داده و برای یکپارچگی و فرم حفاظ مشکل ساز باشند. همچنین شاسی حفاظ از نوع میلگرد نسبت به شاسی پروفیل بسیار ضعیف تر می باشد.

شاسی کف در حفاظ های شاخ گوزنی اصل

حفاظ های شاخ گوزنی اصل بر روی یک شاسی یک پارچه معمولا از نوع پروفیل معمولا با ابعاد 30*20 میلی متر سوار و اجرا می گردد.

شاسی های پروفیلی از آنجایی که یکپارچه بوده و اتصالاتی در آن وجود ندارد امکان شکستگی در آن نیز برخلاف شاسی های میلگردی از میان می رود.

وجود شاسی های پروفیلی در حفاظ های شاخ گوزنی اصل یکی از ویژگی ها و وجه تمایز آن ها نسبت به تولیدات دیگر به شمار می رود. اختلاف قیمت شاسی پروفیلی نسبت به شاسی های میلگردی برای تولیدکننده قابل توجه است.

4- ضرورت به کارگیری جوش co2 در ساخت حفاظ شاخ گوزنی

جوش co2 ( از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی )

یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی، توجه به نوع جوش حفاظ است.

 • جوش تمام حفاظ های شاخ گوزنی باید از نوع co2 باشد.
 • جوش co2، جوش مناسب برای اتصالات میلگردیست.
 • فضای اتصال میان دو میلگرد ناهموار و ناچیز است، و امکان قرار گرفتن الکترود در میانشان نیست.
 • سیم های جوش co2 به دلیل نازکی و قطر کم خود، به راحتی می توانند در این فضاها قرار گیرند، و به خوبی فضای میان دو میلگرد را با جوش پوشش دهند.

جوش الکترود برای اتصالات صفحات تخت فلزی مانند اسکلت ها و درب و پنجره ها مناسب است، که نقاط تخت و قابل دسترسی را برای قرارگیری الکترود دارند.

اما فضاهای میلگردی امکان قرارگیری الکترود در میانشان وجود ندارد. و در صورت جوشکاری آن ها با الکترود، امکان ایجاد جوش ناسالم و به اصطلاح کرم خورده وجود دارد.

نوع جوش در حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه

تولیدکنندگان حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه اکثرا از جوش الکترود برای تولید نرده های حفاظ خود استفاده می نماید.

دلیل این امر ارزان بودن جوش برق نسبت به جوش co2، عدم نیاز به تجهیزاتی جانبی و یا نیروی آموزش دیده و ماهر می باشد. اما همانطور که گفته شد جوش الکترود، جوش مناسبی برای اتصالات میلگردی و در کل حفاظ های شاخ گوزنی نمی باشد. زیرا به علت عدم قرار گرفتن در فضای ناچیز میان دو میلگرد، سبب تشکیل جوش ناسالم و یا به اصطلاح کرم خورده می گردد.

درصد تشکیل این جوش ها در حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه بسیار بالاست. همچنین برای تقویت جوش ناسالم اگر به جوشکاری ادامه داده شود، سبب ذوب شدن بخشی از میلگرد نیز می شود.

حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه و فیک از ناحیه اتصالات، به دلیل جوشکاری الکترود در آن ها بسیار آسیب پذیر می باشند.

جوشکاری در حفاظ های شاخ گوزنی اصل

در ساخت حفاظ های شاخ گوزنی در یک واحد صنعتی، تماما از جوش co2 استفاده می شود.

جوش co2، جوش تعریف شده برای تولید حفاظ های شاخ گوزنی است. زیرا سبب ایجاد جوش بسیار سالم بی نقص و مستحکم در حفاظ های شاخ گوزنی می گردد، بدون آن که به میلگرد آسیبی وارد نماید.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی ضرورت استفاده از جوش co2 در ساخت حفاظ شاخ گوزنی را بخوانید.

5- ضرورت شستشوی حفاظ شاخ گوزنی پیش از رنگ ( یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

شستشوی پیش از رنگ ( از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

شستشوی پیش از رنگ ( از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

یکی دیگر از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی که باید به آن توجه داشت، شستشوی محصول پیش از رنگ می باشد.

میلگردهایی که برای تولید حفاظ های شاخ گوزنی مورد استفاده قرار می گیرند، بر روی سطح خود دارای مقادیر زیادی از ناخالصی ها مانند گرد، روغن و زنگ زدگی می باشند، که باید پیش از رنگ آمیزی از روی سطح میلگرد پاکسازی گردند. زیرا اجازه ی قرار گرفتن مستقیم رنگ بر روی سطح میلگرد را نمی دهند.

رنگ ها در انواع خود ( روغنی یا الکترواستاتیک) برای حفظ و ماندگاری طولانی مدت، باید به صورت مستقیم و بدون وجود هرگونه ناخالصی بر روی محصول قرار گیرند. به همین جهت واحدهای شستشوی محصول پیش از رنگ برای حفاظ های شاخ گوزنی الزامی است.

حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه و شستشوی پیش از رنگ

به جرات می توان گفت تمامی حفاظ های متفرقه موجود در بازار بدون انجام شستشو و پاکسازی با وجود تمامی ناخالصی ها، رنگ آمیزی و روانه بازار می گردند.

این امر سبب می شود رنگ تولیدات متفرقه بعد از سپری کردن مدت زمان کوتاهی دچار پریدگی و جدا شدن از روی محصول گردد. و یا ماندگاری ناچیزی بعد از قرارگیری نرده حفاظ بر روی دیوار با وجود شرایط مختلف آب و هوایی داشته باشد.

حفاظ های شاخ گوزنی اصل و شستشو پیش از رنگ

یک حفاظ شاخ گوزنی اصل که تمامی مراحل و استانداردهای لازم را در خط تولید طی نموده است، در ادامه روند تولید صنعتی خود جهت داشتن یک پوشش رنگ ماندگار و باکیفیت وارد مرحله ی شستشو و پاکسازی کامل می گردد. که با مواد مخصوص با یکی از روش های شناخته شده، شستشو انجام می پذیرد.

در این خط تولید حفاظ های شاخ گوزنی در درون وان های شستشو قرار داده می شوند. وان ها با مواد مخصوص پر می شوند و با گردش مواد در وان، حفاظ های شاخ گوزنی از تمام ناخالصی ها پاکسازی شده و آماده ی رنگ آمیزی می گردند.

6- پوشش رنگ حفاظ های شاخ گوزنی ( یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

نوع پوشش رنگ( یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

یکی دیگر از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی ، نوع رنگ استفاده شده برای حفاظ شاخ گوزنی است.

حفاظ های شاخ گوزنی به دلیل قرارگیری طولانی مدت در فضای آزاد و مواجه با شرایط مختلف آب  و هوایی، نیازمند به داشتن یک پوشش رنگ باکیفیت و با ضخامت بالا هستند که توانایی حفظ و ماندگاری خود را برای طولانی مدت داشته باشند.

پوشش رنگ حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه

روش رنگ کاری در حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه و فیک به دلیل پایین آوردن هزینه های رنگ آمیزی کاملا ابتدایی است.

در تولیدی های متفرقه، نرده های حفاظ بدون انجام هرگونه شستشو و پاکسازی درون تشت های رنگ مایع قرار داده و سپس به روش آبکش یا ریزش رنگ بر روی نرده حفاظ، اقدام به رنگ آمیزی می نمایند.

همچنین نوع رنگ به کار رفته در اکثر این تولیدات، رنگ مایع با غلظت پایین است که باعث کاهش هر چه بیشتر عمر رنگ بر روی محصول می گردد.

در مواقعی رنگ کاری های انجام شده بر روی حفاظ های متفرقه صرفا جهت نمایش محصول به مشتریان می باشد. و از ماندگاری بالای رنگ در اکثر این تولیدات خبری نیست.

پوشش رنگ حفاظ های شاخ گوزنی اصل

یک نرده حفاظ شاخ گوزنی اصل در ادامه روند تولید استاندارد خود پس از شستشوی کامل، آماده قرار گرفتن یک پوشش رنگ باکیفیت بر روی آن می شود.

رنگ کاری حفاظ های شاخ گوزنی می تواند به دو نوع زیر انجام پذیرد:

 • پوشش رنگ مایع و روغنی
 • پوشش رنگ الکترواستاتیک یا همان کوره ای
پوشش رنگ مایع

در رنگ کاری به روش مایع، حفاظ ها بعد از شستشوی کامل در وان های رنگ مایع با کیفیت و با غلظت مناسب قرار داده می شوند. و رنگ مایع به طور کامل با ضخامت مناسب بر روی محصول قرار می گیرد.

پوشش رنگ الکترواستاتیک یا همان کوره ای

بهترین گزینه ی رنگ برای پوشش حفاظ های شاخ گوزنی پوشش رنگ الکترواستاتیک است.

رنگ های الکترواستاتیک از ماندگاری بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار می باشند.

در این روش حفاظ ها بعد از شستشوی کامل در کابین های رنگ قرار می گیرند، و رنگ کار با استفاده از دستگاه پاشش رنگ و به شکل تفنگی، رنگ پودری و خشک را با ضخامت بالا بر روی محصول پاشش می کند. سپس نرده های حفاظ در درون کوره های پخت رنگ قرار داده شده و جهت پخت کامل رنگ، دمای کوره به 220 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می کند.

پوشش رنگ الکترواستاتیک بهترین نوع پوشش رنگ برای حفاظ های شاخ گوزنی محسوب می گردد.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی رنگ الکترواستاتیک را بخوانید.

7- قیمت حفاظ شاخ گوزنی ( یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

یکی دیگر از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی، قیمت مناسب حفاظ شاخ گوزنی است.

تنها دو نوع حفاظ روی دیوار برای پوشش دیوارها موجود است:

 • حفاظ های ایستاده قدیمی
 • حفاظ های شاخ گوزنی

پس الزامی است قیمت این دو نوع از نرده های حفاظ رودیواری را در کنار ویژگی و ایرادات موجود در هر یک با هم مقایسه کرد و نتیجه گرفت کدام نوع از حفاظ دارای قیمت مناسبی می باشد.

قیمت حفاظ ایستاده قدیمی

تا پیش از عرضه ی حفاظ های شاخ گوزنی بیشتر از حفاظ های ایستاده قدیمی استفاده می شد، که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند. حفاظ های قدیمی که به صورت تیرک های ایستاده و عمودی در کنار هم تولید و عرضه می گردند دارای ایرادات اساسی در خود می باشند:

 • دارای حالت نردبانی هستند.
 • عرض ناچیزی دارند و سطح دیوار را پوشش نمی دهند.
 • فاصله میان تیرک ها زیاد و  غیر ایمن می باشد.
 • در صورت برش یک تیرک و خم کردن آن تمامی حفاظ بلا استفاده می شود.
 • لمبر و لرزش زیاد به دلیل ارتفاع و وزن بالا دارند.
 • بدون پوشش رنگ عرضه می شوند و رنگ کاری بعد از اجرای آن ها بر روی دیوار هزینه بر است.
 • قیمت بسیار بالایی دارند.

قیمت هر متر نرده حفاظ ایستاده قدیمی بیش از دو برابر یک نرده حفاظ شاخ گوزنی اصل می باشد.

قیمت مناسب یک حفاظ شاخ گوزنی اصل و استاندارد در کنار ویژگی ها و مزایای کاربردی آن

مزیت ها و ویژگی های حفاظ های شاخ گوزنی اصل در مقایسه با نرده های حفاظ ایستاده قدیمی:

 • از نفوذ ناپذیری بالایی برخوردار است. ( به علت وجود مقدار زیاد قطعات و پیکان های نوک تیز )
 • پهنای زیاد و پوشش کامل سطح دیوار و حذف هرگونه فضا برای قرارگیری روی دیوار
 • کارایی و بازدارندگی بالا در صورت قطع یک قطعه به علت وجود اتصالات و قطعات متعدد
 • عدم توانایی قرار گرفتن بر روی آن
 • لمبر و لرزش ناچیز به علت ارتفاع کم و وزن پایین تر
 • عرضه با رنگ مطابق با سلیقه مشتری
 • قیمت مناسب

همانطور که مشاهده کردید، حفاظ های شاخ گوزنی اصل در کنار مزیت ها و برتری های خود نسبت به حفاظ های قدیمی، از قیمتی در حدود نصف حفاظ های قدیمی برخورداند. پس حفاظ های شاخ گوزنی اصل و باکیفیت با وجود مزیت های خود دارای قیمت بالایی نیستند.

چرا گاهی قیمت حفاظ های شاخ گوزنی اصل و باکیفیت بالا به نظر می آید؟

دلیل این امر این است که قیمت حفاظ های شاخ گوزنی اصل با قیمت حفاظ های فیک مقایسه می شود که در این صورت به نظر گران می آید.

حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه و فیک به دلیل صرف پایین هزینه های تولید و عدم انجام مراحل متعدد ساخت و استانداردهای ضروری و موردنیاز، قیمت تمام شده تولید آن ها کاهش می یابد و در بازار با قیمت های پایین تر نسبت به حفاظ های شاخ گوزنی استاندارد عرضه می گردند.

تولیدکنندگان این نوع از حفاظ ها با عنوان نمودن قیمت های پایین تولیدات خود و عدم ارائه هرگونه اطلاعات مفید، مشتریان را تا حدود زیادی مجاب می نمایند که قیمت حفاظ شاخ گوزنی استاندارد بسیار بالاست. و درواقع حفاظ های فیک قیمت های حفاظ اصل را در بازار بسیار بالا نشان می دهند.

در حالی که حفاظ شاخ گوزنی اصل نسبت به مزیت ها و میزان هزینه ای که برای تولید آن می شود مقرون به صرفه است.

برای بصرفه کردن خرید حفاظ های شاخ گوزنی اصل و مورد نیازتان سعی کنید آن ها را بدون واسطه و مستقیم از کارخانه ی تولید آن تهیه نمایید.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی قیمت حفاظ شاخ گوزنی را بخوانید.

8- نصب حفاظ شاخ گوزنی ( یکی از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی)

توجه داشته باشید هر اندازه یک نرده حفاظ شاخ گوزنی اصل و با کیفیت مناسب را تهیه نمایید، اجرا و روش نصب نرده های حفاظ تضمین کننده کارایی نرده ها بر روی دیوارتان می باشد.

دیوارها از لحاظ شرایط نصب و اجرا از یکدیگر متفاوت هستند و هر یک نیازمند اجرای مخصوص به خود می باشند. یکی دیگر از نکات کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی که باید به آن توجه داشت نصب حفاظ شاخ گوزنی است.

نصب و اجرای نرده های حفاظ بستگی به نوع پوشش سطح دیوار دارد.

پوشش سطح دیوارها با یکدیگر متفاوت هستند:

 • دیوارها با پوشش سنگ درپوش ( اکثر دیوارها)
 • دیوارهای بلوکی و بدون پوشش
 • دیوارها با پوشش ورق فلشینگ
 • دیوارهای آجری و بدون پوشش

توجه داشته باشید تمامی دیوارها با هر نوع پوشش سطح نیازمند زیرسازی هستند.

زیرسازی چیست؟

زیرسازی به معنای قرار دادن صفحات و سطوح محکم فلزی و فرو رفته داخل سطح دیوار، با فاصله های نزدیک به هم ( یک متر از هم) در طول سطح دیوار می باشد.

به عنوان مثال اگر طول دیوارتان 50 متر است تعداد 50 عدد صفحات زیرسازی شده برای دیوار نیاز است.

نکته:

زیرسازی علاوه بر ایجاد سطوح فلزی قوی در سطح دیوار، سبب ایجاد فاصله ی ایمن یا آبچکان برای نرده های حفاظ می گردد. که باعث افزایش طول عمر شاسی کف پروفیل و محافظت از آن در برابر رطوبت می شود.

این فاصله ی ایمن 2 تا 3 سانتی متر می باشد. که فاصله ی ایمنی برای حالت آبچکان حفاظ محسوب می شود.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی زیرسازی چیست؟ را بخوانید.

نصب حفاظ شاخ گوزنی به صورت غیراصولی

اکثر تولیدکنندگان نرده های حفاظ شاخ گوزنی متفرقه با قیمت های پیشنهادی پایین، اجرای حفاظ تولید خود را نیز برعهده می گیرند.

به جرات می توان گفت در تمامی این نوع از اجرا ها خبری از زیرسازی نیست. و تنها با زدن پیم های فلزی در کنار شاسی های میلگردی، نرده های حفاظ را به پیم ها جوش داده و با سرعت زیاد پروژه را به اتمام می رساند.

توصیه می شود اجرای نرده های حفاظ شاخ گوزنی را به تیم های مجرب نصب حفاظ که از کارخانه تایید می گردند بسپارید. که با توجه به تجهیزات کامل و آشنایی با روش های گوناگون نصب، پروژه ی نصب را به صورت اصولی به انجام رسانند.

مطلب آخر

حفاظ های شاخ گوزنی چنانچه یکبار در کارخانه با کیفیت بالا تولید شوند و یکبار به صورت اصولی نصب و اجرا گردند برای سالیان دراز به بهترین شکل و با بالاترین ضریب امنیت بدون نیاز به سرویس دهی و یا هزینه های جانبی بر روی دیوار ماندگار و پابرجا می مانند.

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *