مقالات

قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ ( بخش دوم )

قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰

در بخش یک مقاله ی قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ به بررسی یکسری از عوامل موثر بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی پرداختیم.

در این مقاله به ادامه و بررسی عوامل موثر بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ می پردازیم.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ را بخوانید.

تاثیر شستشو و پاکسازی محصول پیش از رنگ در قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰

شستشوی حفاظ شاخ گوزنی پیش از رنگ آمیزی توسط ناوک حفاظ

شستشوی حفاظ شاخ گوزنی پیش از رنگ آمیزی توسط ناوک حفاظ

یکی از عوامل کلیدی و کمتر شناخته شده برای مشتریان نرده های حفاظ شاخ گوزنی، شستشو و پاکسازی محصول از ناخالصی و مواد زائد همچون گرد، چربی ها و زنگ زدگی ها است.

از آنجایی که رنگ یک محصول می بایست بطور مستقیم و بدور از ناخالصی ها بر روی محصول بنشیند تا کیفیت رنگ آمیزی و ماندگاری رنگ بر روی محصول تضمین گردد، شستشو و پاکسازی محصول از ناخالصی ها امری اجتناب ناپذیر به شمار می رود.

روش های شستشوی قطعات فلزی از یکدیگر متفاوت هستند.

اما برای نرده های حفاظ شاخ گوزنی استفاده از وان های شستشو و پر شده با محلول های پاکسازی و قرار دادن نرده ها درون این وان ها و گردش مواد و محلول شستشو داخل وان، شیوه ی مورد استفاده در کارخانه ی تولید نرده حفاظ به شمار می رود.

قیمت محلول های شستشو جهت تمیزکاری و پاکسازی نرده های حفاظ که امری اجتناب ناپذیر جهت رنگ آمیزی بهینه نرده های حفاظ بشمار می رود در سال ۱۴۰۰ مانند دیگر کالاها با افزایش شدید قیمت همراه بوده است.

شستشو و پاکسازی نرده ها پیش از رنگ آمیزی بر قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ تاثیر گذار بوده و سبب افزایش قیمت تمام شده ی آن می گردد.

 

دلیل عدم انجام شستشو و پاکسازی در تولیدات متفرقه

دلیل عدم انجام شستشو و پاکسازی و حذف این مرحله در تولیدات متفرقه نیز پایین آوردن قیمت تمام شده نرده حفاظ و بالا بردن سود حاصل از فروش نرده می باشد.

شستشو و پاکسازی محصول نیز به نوبه ی خود تاثیر محسوسی بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ دارد.

تاثیر نوع پوشش رنگ در قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰

کیفیت پوشش رنگ در کنار سه عامل کلیدی دیگر متشکل از کیفیت طرح نرده حفاظ، کیفیت فنی ساخت نرده حفاظ و اجرای نرده حفاظ بر روی سطح دیوار، جزو ۴ عامل کلیدی و اساسی نرده حفاظ بشمار می رود.

بهترین نوع پوشش رنگ برای نرده های حفاظ شاخ گوزنی که مدام در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و در معرض رطوبت و تابش مداوم آفتاب قرار دارند، پوشش رنگ الکترواستاتیک یا همان کوره ای می باشد.

رنگ کوره ای یا الکترواستاتیک نسبت به رنگ های مایع قیمت نسبتا بالاتری دارند.

 

قیمت رنگ های پودری یا کوره ای در سال ۱۴۰۰ بسیار افزایش یافته است. همچنین تجهیزات گوناگون خط رنگ الکترواستاتیک همچون:

  • دستگاه رنگ پاش ( اتومات یا دستی )
  • کابین رنگ ( با ابعاد قابل توجه )
  • سیستم های تهویه و مکش
  • کوره های حجیم پخت رنگ
  • سیستم حرارتی افزایش دما

و هزینه های سرویس و نگهداری آن سبب می گردد بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ تاثیر صعودی داشته باشد.

 

برای اطلاع بیشتر مقاله ی رنگ حفاظ شاخ گوزنی را بخوانید.

رنگ مورد استفاده در کارگاه های متفرقه ساخت نرده های حفاظ

نحوه رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی توسط تولیدات متفرقه

نحوه رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی توسط تولیدات متفرقه

در کارگاه های متفرقه ساخت نرده های حفاظ از رنگ های مایع درون تشت های رنگ با غلظت معمولا پایین جهت رنگ آمیزی محصول بدون هرگونه پاکسازی استفاده می شود.

دلیل این نوع نیز پایین آوردن قیمت تمام شده و کاهش هزینه های تولید می باشد.

تاثیر نوع شاسی نرده حفاظ بر قیمت نرده حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰

نرده های حفاظ شاخ گوزنی تماما بر روی یک شاسی دو متری سوار و اجرا می گردند، مشخصا هر اندازه این شاسی قوی تر و یکپارچه بدون اتصال باشد از لحاظ مقاومت و استحکام نیز اطمینان بیشتری خواهد داشت.

در حال حاضر بهترین نوع شاسی در میان شاسی های رایج در حفاظ های شاخ گوزنی، شاسی های پروفیلی می باشند. شاسی های پروفیلی در قیاس با دیگر نوع شاسی مورد استفاده با نام شاسی کف میلگردی ( که از امتداد موازی دو ردیف میلگرد ۲ متری و اتصالات متعدد ساخته می شود) کاملا یکپارچه و بدون هر گونه اتصال بوده و به همین دلیل دچار شکستگی و جدا شدن نمی گردد.

متاسفانه در سال ۱۴۰۰ قیمت این کالا ( پروفیل ) نیز مانند دیگر کالاها در نتیجه تورم سیر سعودی داشته و در اوایل نیمه دوم سال ۱۴۰۰ قیمت آن تا حدود ۲۸ هزار تومن برای هر کیلو افزایش پیدا کرده است.

 

در حال حاضر استفاده از پروفیل با ابعاد شرکتی ۲۰ ×۳۰ میلی متر، متداول ترین نوع شاسی برای حفاظ های شاخ گوزنی به شمار می رود.

شاسی مورد استفاده در تولیدات متفرقه

در اکثر تولیدات متفرقه جهت پایین آوردن قیمت تمام شده، بجای پروفیل از شاسی های میلگردی و دست ساز استفاده می نمایند که دارای اتصالات متعدد می باشد.

وجود اتصالات در شاسی خطر جدا شدن و شکنندگی نرده حفاظ را بسیار افزایش می دهد.

همچنین استفاده از جوش الکترود در ساخت این شاسی ها ممکن است سبب ایجاد جوش ناسالم و شکننده گردد که این امر در حفاظ های شاخ گوزنی متفرقه متداول است.

 

استفاده از نوع شاسی نرده حفاظ درقیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ تاثیر مستقیمی دارد.

تاثیر کیفیت نوع نصب بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰

اگر چه پروژه ی نصب جدا از قیمت تمام شده نرده حفاظ محاسبه می گردد، جز جدا ناپذیر از کل پروسه ی نرده حفاظ از طراحی تا اجرا می باشد. که قیمت تمام شده ی آن نیز تحت تاثیر عوامل گوناگونی همچون نوع پوشش سطح دیوار، متریال زیرسازی، ارتفاع و مدل نرده حفاظ و غیره متفاوت و متغیر است.

هزینه های زیرسازی همچون مواد مورد استفاده و صفحات زیرسازی و پیم های میلگردی تماما از جنس آهن بوده که این مواد نیز در سال ۱۴۰۰ با افزایش قیمت مواجه گردیده و باعث افزایش قیمت تمام شده ی نصب می شود.

 

مشتریان نرده های حفاظ شاخ گوزنی باید به این نکته توجه داشته باشند هر اندازه نرده ی حفاظ از طراحی و کیفیت بالایی در ساخت برخوردار باشد به همان میزان نیازمند اجرا و نصب اصولی بر روی سطح دیوار است.

برای این مهم، پیش از اجرای نرده های حفاظ بر روی سطح دیوار، تمامی سطح دیوار نیازمند زیرسازی و آماده سازی است.

تعریف زیرسازی

زیرسازی قبل از نصب حفاظ توسط ناوک حفاظ

زیرسازی قبل از نصب حفاظ توسط ناوک حفاظ

زیرسازی به معنای قرار دادن صفحات فلزی فرورفته داخل سطح دیوار به فاصله های نزدیک به هم ( ۱ متر از هم ) در طول سطح، جهت ایجاد نقطه اتصال محکم و قابل اطمینان نرده حفاظ به سطح دیوار می باشد که بسته به نوع سطح دیوار، زیرسازی و آماده سازی آن نیز می تواند از هم متفاوت باشد.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی نصب اصولی حفاظ شاخ گوزنی را بخوانید.

 

نصب غیر اصولی حفاظ

در اجراهای متفرقه و غیر اصولی که توسط افراد غیر متخصص انجام می پذیرد، بدون انجام هر گونه  زیرسازی و یا آماده سازی سطح دیوار نرده های حفاظ را بر روی سطح دیوار قرار داده و تنها با زدن پیم های فلزی و در کنار شاسی نرده حفاظ درون سطح دیوار که از عمق مناسبی نیز برخوردار نمی باشد اقدام به اجرای نرده حفاظ بر روی سطح دیوار می نماید که تحت تاثیر فشارهای وارده نرده حفاظ به راحتی ثبات و ایستادگی خود را از دست داده و از سطح دیوار جدا می گردد.

دلیل اجرای این چنینی نرده های حفاظ شاخ گوزنی، کاهش زمان نصب و هزینه های مربوط به آن می باشد.

آماده سازی و زیرسازی اصولی و اجرای اصولی نرده های حفاظ شاخ گوزنی بر روی سطح دیوار از عوامل تاثیرگذار بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ می باشد.

مطلب آخر

قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ بستگی به عوامل گوناگونی دارد که در این مقاله به صورت اجمالی به آنها اشاره شد.

نبود هر یک از عوامل تاثیرگذار و یا باکیفیت پایین آن، گرچه قیمت تمام شده ی نرده حفاظ را به صورت چشمگیری کاهش می دهد اما کیفیت نرده حفاظ را بشدت تحت تاثیر قرار داده و سبب کاهش کیفیت نرده حفاظ می گردد.

مشتریان نرده های حفاظ شاخ گوزنی می بایست توجه داشته باشند، قیمت حفاظ شاخ گوزنی در سال ۱۴۰۰ بستگی به وجود یا عدم  وجود تمامی و یا هر یک از عوامل ذکر شده ی فوق دارد.

پیشنهاد می شود جهت خرید یک نرده با کیفیت و با قیمت مناسب، نرده های حفاظ را از کارخانه معتبر آن تهیه نمایید که در کنار برخورداری از تمامی اصول و عوامل موثر در کیفیت نرده حفاظ، با خرید مستقیم و بدون واسطه از قیمت مناسب در خرید نیز برخوردار گردند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *