مقالات

چرا حفاظ شاخ گوزنی بهترین حفاظ روی دیواری است

نرده حفاظ روی دیواری

حفاظ روی دیواری و اهمیت آن:

دیوارها نقاط پرخطر هر ساختمان در برابر ورود غیرمجاز و سرقت به شمار می رود.

باید توجه داشت دیوارهای بدون محافظ توانایی سلب ورود سارقین را به ساختمان ندارد. پس الزامی است دیوار ها را با استفاده از بهترین نوع حفاظ رودیواری در برابر خطر ورود غیرمجاز ایمن نمود.

دیوارهای بدون حفاظ تا چه حد در برابر ورود غیرمجاز آسیب پذیر هستند؟

بالا رفتن از روی دیوار بدون حفاظ

ساختمانی را تصور کنید که دیوارهای آن بدون محافظ هستند و سارقانی که قصد گذر از دیوار این ساختمان را دارند. به نظرتان تا چه حد این عبور امکان پذیر است و دیوار در برابر آن ایمن است؟

مسلما کار آسانی برای سارقین می باشد.

سارقان برای گذر از یک دیوار با ارتفاع متوسط 2 تا 3 متر کار سختی در پیش ندارند و این در حالی است که مدت زمان لازم برای گذر از دیوار ناچیز است. که در زمانی کمتر از یک دقیقه می تواند انجام پذیرد.

پس دیوارها به تنهایی در برابر ورود سارقین بسیار آسیب پذیر هستند.

دلیل استفاده از حفاظ روی دیواری:

با توجه به وضعیت نا بسامان فعلی و افزایش جرایم و تمایل مجرمان به سرقت، دیوارهای بدون محافظ  یک امتیاز برای سارقان جهت ورود به اماکن مختلف تلقی می گردد.

درصد سرقت های انجام شده از اماکنی که دیوارهای آن بدون نرده محافظ بودند نسبت به اماکن مشابه با نرده محافظ بسیار بالاتر بوده است. سارقان تا حد زیادی از ورود به اماکنی که به خوبی محافظت می شوند امتناع می ورزند.

اولویت آن ها ساختمان و اماکن بدون محافظت های ضروری است.

دیوارهای چه اماکنی نسبت به ورود سارقین آسیب پذیرترند؟

در حال حاضر تعداد سرقت ها از اماکن بسیار افزایش یافته است. به جرات می توان گفت کمتر ناحیه و منطقه ای از گزند سرقت و دستبرد ایمن مانده است.

و هر لحظه و هر جایی در صورت غفلت و سهل انگاری امکان سرقت وجود دارد.

به طور کل تمامی مناطق (شهری، ویلایی، کارخانه ای، روستایی و غیره) درگیر این معضل مخرب هستند.

اما در این میان اماکنی که در مناطق دور از تراکم شهری هستند و تردد در آن نواحی کمتر است توجه سارقان را بیشتر به خود جلب می نماید. اماکنی مانند: کارخانجات تولیدی، انبارهای بزرگ اجناس و باغ ویلاهای شخصی که هر یک دارای اجناس و کالاهای با ارزش در خود هستند.

دیوار این اماکن در برابر ورود سارقان تقریبا بی دفاع هستند.

راهکارهای مختلف ایمن سازی کامل اماکن دور از دسترس را جدی بگیرید.

این راهکارها عبارتند از:

  • استخدام نگهبان
  • استفاده از سگ های نگهبان
  • دوربین های مداربسته
  • سیستم های ضد سرقت
  • نرده های حفاظ روی دیواری

اجرای نرده های حفاظ روی دیواری را در اولویت برنامه هایتان برای این اماکن قرار دهید. و به این نکته توجه داشته باشید که ضروری ترین محصول محافظتی برای اماکن دور از دسترس و تردد استفاده از حفاظ روی دیواری کاملا ایمن جهت سلب حداکثری ورود سارقان به داخل آن می باشد.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی 10 مورد از محصولات محافظتی اماکن و ساختمان را بخوانید.

حفاظ روی دیواری چه مواردی را در برابر ورود غیر مجاز باید پوشش دهد؟

زمانی که از یک نرده حفاظ روی دیواری برای پوشش سطح دیوار استفاده می کنید. باید توجه داشته باشید که نرده حفاظ دارای ویژگی هایی متناسب با شرایط سطح دیوار جهت سلب بالا رفتن از آن باشد. که توانایی بالا آمدن و گذر از دیوار را به طور کامل از سارقان سلب نماید.

از این رو استفاده از هر نرده حفاظ روی دیواری بدون در نظر گرفتن شرایط زیر پیشنهاد نمی شود.

ویژگی های ضروری در حفاظ روی دیواری متناسب با شرایط دیوار

1- پهنای مناسب جهت پوشش کامل سطح دیوار:

از آن جایی که سطح دیوارها، سطح قابل توجهی برای قرار گرفتن سارقان بر روی خود دارند، در زمان تهیه و نصب نرده حفاظ باید توجه کرد که نرده حفاظ تمام سطح دیوار را پوشش دهد. و محلی برای قرار گرفتن سارقان بر روی دیوار باقی نگذارد. وجود سطح ایمن برای قرارگیری روی دیوار جهت ورود به داخل بنا برای سارقین بسیار اهمیت دارد.

در صورت حذف این امکان گذر از دیوار به حداقل ممکن آن می رسد.

2- دارای تعداد زیادی قطعات نوک تیز و خطرناک باشد:

مالکان باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند: دیوارهایی که سطح بالای آن برای گذر خطرناک باشد سارقان معمولا در مواجه با این موانع ریسک گذر از آن ها را نمی پذیرند.

سارقان معمولا به سراغ اماکنی می روند که ورود به آن ها کمترین میزان خطر و ریسک را به همراه داشته باشد.

3- برخورداری از هندسه و اتصالات قوی:

حفاظ های رودیواری کار شده در محیط های خلوت و کم تردد ممکن است از طرف سارقان به علت در اختیار داشتن زمان کافی، تحت فشار و تکان های وارده جهت جداسازی آن قرار گیرند.

یک نرده حفاظ رودیواری مطمئن، می بایست دارای هندسه ی قوی و اتصالات بسیار محکم باشد تا در صورت اعمال فشار توسط سارقان، مقاومت حداکثری از خود نشان داده و یکپارچگی خود را به خوبی حفظ نماید.

4- تا جای ممکن امکان گرفتن حفاظ برای سارقان وجود نداشته باشد:

از حفاظ هایی استفاده کنید که تا جای ممکن امکان گرفتن آن از طرف سارقان سلب شود.

بیشتر حفاظ ها چنین امکانی را به دلیل نوع مواد خام خود که از پروفیل یا میلگرد های ساده تشکیل می شوند به سارقین می دهد.

تنها نوع مواد خام تعریف شده برای ساخت حفاظ های رودیواری که از گرفتن آن تا حدود بسیار زیادی جلوگیری بعمل می آورد، میلگرد خاردار است که در ساخت محصولات مختلف ناوک حفاظ از آن استفاده می شود.

5- باید از تراکم قابل قبولی برخوردار باشد

سارقان گاهی در مواجه با حفاظ های رودیواری با کمک گرفتن از ابزار اقدام به قطع و یا برش یک قطعه از آن می نمایند.

این در حالی است که این کار در شرایط نامتعارف و سخت انجام می پذیرد که نهایتا به قطع یک یا دو قطعه منجر می شود.

حفاظ های قدیمی به دلیل ساختار هندسی خود، که قطعات از هم به طور کامل جدا بوده با قطع و برش یک قطعه و خم کردن آن امکان ورود به ملک کاملا مهیا می گردد.

حفاظ های رودیواری باید دارای تعداد قابل توجهی از قطعات در هم تنیده باشند. به طوری که سارقان متوجه گردند با قطع یک قطعه یا بیشتر ساختار نرده حفاظ برای ورود بر هم نخواهد خورد. و محیطی برای عبور ایمن به وجود نخواهد آمد.

6- از نصب اصولی و ایمن برخوردار باشد

نرده های حفاظ هر اندازه از ویژگی های ذکر شده و متناسب با شرایط سطح دیوار برخوردار باشند نوع نصب و روش اجرای آن تضمین کننده نهایی کارایی نرده حفاظ بر روی دیوار است.

روش نصب اصولی نرده های حفاظ را کاملا جدی بگیرید و از اصول آن باخبر شوید. و اجرای این پروژه کلیدی را به تیم های مجرب نصب بسپارید تا کارایی حفاظ برای طولانی مدت تضمین شود.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی روش های اصولی نصب حفاظ روی دیواری  را بخوانید.

بهترین نوع نرده حفاظ با توجه به رعایت تمام موارد ضروری

مهم: بهترین نوع نرده حفاظ، نرده ای است که تمام ویژگی های مورد نیاز جهت دفع توانایی بالا رفتن و گذر از دیوار را داشته باشد.

تمام مواردی که در عنوان قبلی ذکر شد و توانایی قرار گرفتن و گذر از دیوار را ناممکن می نماید در حفاظ های شاخ گوزنی وجود دارد.

حفاظ های شاخ گوزنی نسبت به حفاظ های قدیمی متناسب با درک شرایط دیوار، طراحی و تولید گردیده اند.

آیا هر نوع حفاظ شاخ گوزنی را می توان استفاده نمود؟

بیشتر حفاظ های شاخ گوزنی موجود در بازار به صورت فیک و غیر استاندارد تولید و عرضه می گردد. که تنها از ظاهری نفوذ ناپذیر برخوردارند. و موارد اساسی و ضروری جهت دفع ورود سارقان در ساخت آن ها رعایت نگردیده است.

دلیل آن تولید ساده و سریع آن ها در محیط های غیرصنعتی با روش های ابتدایی می باشد.

از حفاظ شاخ گوزنی استاندارد استفاده نمایید  

اگر به دنبال ایمن کردن دیوارهای ملکتان در برابر ورود غیرمجاز و سرقت هستید و به دنبال نرده حفاظی هستید که تمام موارد ضروری جهت سلب بالا آمدن و رد شدن از دیوار را دارا باشد پیشنهاد می شود حتما از حفاظ های شاخ گوزنی اصل و شرکتی استفاده نمایید.

حفاظ های شاخ گوزنی اصل با در نظر گرفتن شرایط دیوار و توانایی فیزیک بدن افراد جهت گذر از دیوار و ایجاد راهکارهایی برای دفع کامل این توانایی ها طراحی و با بالاترین کیفیت تولید می گردد.

برای اطلاع بیشتر مقاله ی 10 نکته ی کلیدی پیش از خرید حفاظ شاخ گوزنی را بخوانید. 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *